Оголосили переможців літературного конкурсу «Смолоскип» – першої премії не визначили

2 квітня в Київському будинку вчителя оголосили переможців літературного конкурсу видавництва «Смолоскип», – повідомляє видавництво.

У двадцятій ювілейній церемонії (перше нагородження відбулося ще 1993 року) взяли участь також лауреати минулих років – Оксана Куценко, Ніна Кур’ята, Олена Степаненко, Олег Романенко, Юлія Стахівська, Микола Леонович, Павло Коробчук, Богдан-Олег Горобчук, Олег Коцарев, Ірина Шувалова, Анна Малігон та інші.

Нагородження проходило у «морському» стилі – принаймні такими були елементу одягу ведучих – Ірини Шувалової та Мирослава Лаюка – й членів журі – Ростислава Семківа та Олега Коцарева, а на екрані постійно показували відеозаписи водної теми. За словами Ростислава Семківа, це символізувало появу на «ковчегу літератури» нових письменників-лауреатів.

Олена Герасим’юк

Друга премія 2013 року була вручена тільки в номінації «Поезія». Її отримали Олена Герасим’юк і Заза Пауалішвілі з Києва та Марія Хімич із Житомира. Їхні твори незабаром вийдуть окремими книжками.

Третя премія в номінації «Поезія» дісталася Ользі Єрмак із Києва, котра пише під псевдонімом Мідна, Оксані Гаджій з Житомира, Ніці Новіковій з Полтави, Ірині Загладько з Луцька, Євгенії Любій з Полтави, Роману Романюку з Волині. У номінації «Проза» були відзначені прозаїки: Андрій Тужиков з Чернівців, Марія Хімич (яка стала, таким чином, переможницею в двох номінаціях) і Любов Базь із Києва. Заохочувальну премію дістали поети Лесик Панасюк (Житомир), Сергій Шкабара (Вінниця) та прозаїки Кристина Кузнєцова (Львів), Володимир Шелухін (Суми), Марина Єщенко (Полтава), Олександра Саковська (Київ).

Заза Пауалішвілі

Журі не присудило премій, проте назвало вельми перспективною поезію Томаса Деяка, Галини Калинської-Корчук, Христини Котерлін, Тані-Марії Литвинюк, Наталії Полянчук, Ярослава Склабінського, Катерини Танчак, Андрія Шийчука, Дмитра Штофеля та прозу Галини Гуляйгородської, Сергія Демчука, Мар’яни Маринченко, Лідії Міщенко.
«Смолоскип» також оголосив намір видати за підсумками цьогорічного літературного конкурсу окрему антологію найкращих поеток та авторок прози.

  • Лесик

    Шось трохи не дуже друг читача – поставив замість Марії Хімич (лауреатки смолоскипу) якусь зовсім іншу Марію Хімич з Москви.

  • Guest

    Це ПРОДОВЖЕННЯ БРЕХЛИВОЇ (МОСКОВСЬКОЇ ) ЕКСПАНСІЇ? М.ХІМИЧ – та не та, не наша, а саме московська