ДАПАШЛІВИ наступного тижня: «Професіоналки» як дослід з повіями, «Ноїв ковчег», поетичний марафон, ювілей «Зони Овідія» та «Жесть» від Сашка Ушкалова

Рубрика «ДАПАШЛІВИ» – це ваш орієнтир серед моря подій  у культурному світі Києва. Більше інформації ви завжди знайдете в нашій «Афіші» на головній сторінці.  І не забувайте – ми посилаємо вас тільки у пристойні місця. Там і зустрінемось.

 

 

У суботу, 26 січня, сходіть на виставку «Ноїв ковчег», присвячену тварином. Якщо ви маєте дітей, вони будуть у захваті. Перша за останні 20 років в Україні велика всеукраїнська виставка присвячена тваринам. Під час виставки збиратимуть гроші для підтримки притулку для тварин «Сіріус». Докладніше тут.

 

 

У неділю, 27 січняварто піти на виставу «КОМА (Репортаж з місця злочину без антракту)». Чи можете ви уявити себе учасником документального кіно опинившись у просторі звичайної школи, де ви  станете очевидцями екстремальних подій?!
Як уникнути знищення моралі та любові руками ще зовсім юних людей можна довідатися тут.У понеділок, 28 січня… День важкий. Але вихід є – кіно «Професіоналки».

Це історія Анни, паризької журналістки, яку грає володарка “Оскара” Жульєт Бінош. Отримавши завдання дослідити життя двох студенток-повій, Анна занурюється у життя цих юних незалежних жінок і змушена протистояти власним фізичним потребам і бажанням. Фільм знято за сценарієм визнаної польської режисерки Малґожати Шумовської та Тіни Біркель, журналістки й психоаналітика. Готуючись до зйомок, мисткині спілкувалися з молодими повіями Франції та Польщі. Цей фільм став чи не найбільш провокативним на Торонтському та Берлінському кінофестивалях.

 

 

У вівторок, 29 січня, яскраві «двотисячники» та «двітисячідесятники» читатимуть свої вірші найрізноманітнішої тематики та стилістики для вас! Такого марафону не було давно.

Читають:

Дмитро Лазуткін, Ірина Шувалова, Олег Коцарев, Юлія Стахівська, Микола Леонович, Павло Коробчук, Богдан-Олег Горобчук, Мирослав Лаюк, Анна Малігон, Любов Якимчук, Михайло Жаржайло, Лесик Панасюк, Оксана Гаджій, Роман Рудюк, Алла Миколаєнко, Карина Тумаєва, Світлана Богдан, Оксана Шафаревич, Ярослав Гадзінський, Гєник Бєляков, Галина Танай, Олена Герасим’юк, Наталя Боровик, Вано Крюгер, Роман Романюк.

Початок о 18-30.

Місце: Будинок вчителя, вул. Володимирська, 57.

 

 

У середу, 30 січня,  приходьте на ювілей поетичної серії “Зона Овідія”. Всеукраїнський рекорд — в поетичній серії “Зона Овідія” вийшла 50-та книжка.
Участь у святкуванні візьмуть:
Іван Андрусяк, Павло Вольвач, Анатолій Дністровий, Людмила Дяченко, Олексій Зарахович, Маріанна Кіяновська, Дмитро Лазуткін, Віктор Неборак, Юлія Нестерова, Сергій Пантюк, Олег Романенко, Людмила Таран. Приходьте сюди.

 

 

У четвер, 31 січня, зазирніть разом з нами на презентацію новою книги Сашка Ушкалова «Жесть».

Велосипедист-далекобійник, що знається на БЖД, перекладач із німецької — однаково гідний суперник авторів у віршах і прозі, літературознавець і літературотворець Сашко Ушкалов — одни із найяскравіших письменників генерації двотисячників. Його твори перекладені російською, польською, англійською та німецькою мовами.Нова книга Сашка Ушкалова – це одинадцять веселих життєвих новел, з елементарними людськими емоціями, переживаннями та звичайною сучасною «жестю». Можливо вам сюди.

 

 

У п’ятницю, 1 лютого, є нагода сходити на вечір, присвячений творчості видатного чеського композитора, есеїста, письменника Іллі Гурніка. Оксана Забужко розповість про видатну постать чеської культури Іллю Гурніка, тексти якого довгий час були під забороною. Письменниця читатиме українські переклади творів Іллі Гурніка, які зробив її батько філолог-україніст Стефан Забужко.  Заходьте.

 

 

 

Не забувайте зазирати в нашу «Афішу» на головній сторінці порталу!

Побачимося на виставах та презентаціях і гарних вам книжкових новин і новинок!

Не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» щоп’ятниці на сайті «Друг Читача».