Акунін відсудив за сфальсифіковане жовтою пресою ітрерв’ю 250 тисяч рублів

Мосміськсуд підтвердив законність рішення за позовом письменника Бориса Акуніна (Григорія Чхартішвілі) про захист честі і гідності до газети “СНІД-Інфо” і стягнення в його користь 250 тисяч рублів компенсації моральної шкоди, повідомляє РІА “Новости” з посиланням на адвоката письменника Раїсу Тюріну.

Таким чином, була відхилена скарга газети на рішення Ізмайловського суду Москви, який 24 жовтня 2012 задовольнив позов письменника до цієї газети, поданий у зв’язку з публікацією неіснуючого інтерв’ю. Тепер рішення суду вступило в законну силу і має бути виконане.

Суд визнав такими, що загрожують честі дані про те, що “Чхартішвілі першою справою йде на кладовище, другою – у публічний будинок, як Антон Павлович Чехов”. За рішенням суду газета має опублікувати спростування статті під відповідним заголовком, в якій говорилося, що письменник в кожному місті відвідує подібні заклади. Крім того, газета “СНІД-Інфо” повинна повідомити читачам, що Акунін ніколи не давав інтерв’ю цьому виданню, а також виплатити компенсацію моральної шкоди.

Раніше адвокат письменника заявила від імені Акуніна, що він має намір направити присуджену компенсацію на благодійні цілі.

Письменник спочатку вимагав 2 мільйони рублів за незаконне використання його імені та поширення недостовірних відомостей, які порочать його честь і гідність. Він вважає, що “короткі спростування і низькі суми компенсацій в 100 тисяч рублів” не зупиняють “жовту пресу” перед публікацією недостовірних відомостей, і він упевнений, що тільки “серйозні фінансові санкції” навчать газети, у даному випадку “СНІД-Інфо”, поважати чуже приватне життя. “Гидотна публікація глибоко образила мене і мою сім’ю”, – говорилося в заяві Акуніна.

На судовому процесі адвокат Раїса Тюріна заявляла, що “придумане” інтерв’ю з Акуніним було написане на основі його зустрічі з читачами у книгарні “Москва”, при цьому автор публікації використовувала запитання читачів на свій розсуд, деякі з них вона придумала і “підігнала” під відповіді Акуніна.

У свою чергу представник газети заперечувала проти позову, заявивши, що переважна частина опублікованої інформації була отримана від самого письменника на зустрічі з читачами, на якій був присутній і автор статті.

Представник газети вважає, що сума позову в 2 мільйони рублів не базується на вимогах закону, так само як і вимога Акуніна опублікувати спростування розміром у цілу смугу газети – тобто в тому ж обсязі, який займало “інтерв’ю” письменника.

Раніше в суді головний редактор видання приніс вибачення адвокату Акуніна і заявив, що газета вже опублікувала спростування у своєму останньому номері. У відповідь на це Тюріна тоді заявила, що текст спростування набагато менше обсягу того інтерв’ю, яке письменник не давав виданню, і зазначила, що спростування потрібно опублікувати на цілій смузі газети, що відповідає обсягу статті.

Newsru