Андрій Курков виступає на захист чернівецької книгарні, яку закривають чиновники

Триває боротьба за чернівецьку книгарню «Букініст». Чиновники обіцяють, що книгарня у центрі буде кращою, лише не буде директором «Букініста»Марина Лібанова, яку люблять, знають, впізнають у місті ті, хто хоче читати. Акції на її підтримку проходять у Чернівцях.
Сьогодні на захист книгарні та Марини Лібанової у Фейсбуку виступив Андрій Курков:

– Пані та панове, хто знаходиться ближче до славного і поки що культурного міста Чернівці, підтримайте, будь ласка, незалежність цього магазинчика… Скільки вже років Марина є незмінним організатором виступів в Чернівцях письменників з усієї нашої країни та і з сусідніх держав.
Сама культурний менеджер Лібанова в інтерв’ю «Молодому буковинцю» оцінює ситуацію досить песимістично:
– Лише тепер розумію, що не потрібно було робити це на базі чужого підприємства. Бо комунальна власність, як з’ясувалося, – це чуже. Нині всі мені кажуть: «Чому ти не викупила? Всі викупили, а ти ні». За що я мала купувати? Це ж не булочку на сніданок купити.

– То що буде з «Букіністом»?

– Гадаю, що ми його віддамо і на цьому закінчимо. А що буде далі – говоритимемо, коли це буде. Якщо це буде новий магазин – це оренда, її треба шукати… Маю приклади наших улюблених завідувачів магазинів, які швидко здалися: у багатьох є тили. Не вважаю за потрібне робити це. «Букініст» не був комерційним проектом, він був проектом культурним. Не думаю, що сидітиму вдома. Це було б дуже примітивно.

 

Навколо книгарні завжди було багато письменників, митців. Вони стали на ваш захист?

– Багато людей просто зупиняє мене на вулиці, бере за руку, заспокоює. Гадаю, це багато. А письменники… Кожен має свою місію. Ні… Це було б надто амбіційно. Мені достатньо того, що вони знають, стежать, телефонують…

 

Марина Лібанова народилася у м. Владивосток (Росія). Проживає у Чернівцях з чотирирічного віку. У торгівлі пропрацювала 30 років, з них 15 – у чернівецькій книгарні «Букініст».

Друг Читача