Оголосили лауреатів Премії імені Пантелеймона Куліша

На здобуття Премії імені Пантелеймона Куліша 2013 року надійшло біля 150-ти пропозицій з України та із-за кордону.

Наприклад, кандидатуру Віктора Терлецького запропонував відзначити академік Іван Дзюба, а Ганни Багряної — міжнародна громадська організація «Чернігівський інтелектуальний центр».

Отже, цьогорічними лауреатами стали: в.о. генерального консула Республіки Польща в Луцьку Криштоф Савіцкі — за організацію мистецьких проектів, які сприяють зближенню народів України й Польщі; письменниця Анна Багряна (Македонія) — за поетичну книжку «Замовляння із любові» та роман «Дошкуляка»; письменник Віктор Терлецький — за книжки «Розіллюсь по рідному краю», «П. Куліш у взаєминах із земляками» і «Пантелеймон Куліш — біограф Гоголя»; перекладач Андрій Павлишин — за численні художні переклади з польської мови; науковець Галина Миронова (Чехія) — за пропаганду україністики в Чехії; перекладач Люба Гавур (США) — за поширення знань про українську літературу в англомовному світі.

Нагадаємо, що нагороду два роки тому заснували громадська організація «Оберіг-Чернігів» та Волинське товариство «Світязь» — для розвитку вітчизняного книговидання і підтримки українських письменників, митців і громадських діячів.

За матеріалами газети “День”