ДАПАШЛІВИ наступного тижня: бременські музиканти в Києві, «Ландскнехти Галицької армії», «Банальності» та «Подружні пари бажають познайомитися»

Рубрика «ДАПАШЛІВИ» – це ваш орієнтир серед моря подій  у культурному світі Києва. Більше інформації ви завжди знайдете в нашій «Афіші» на головній сторінці.  І не забувайте – ми посилаємо вас тільки у пристойні місця. Там і зустрінемось.

 

У вихідні, 19-20 січня,

19-го, на Водохреща, радимо скупатися в ополонці, щоб мати здоров’я на цілий рік, як це роблять українські письменники.

А в неділю сходіть до театру оперети на «Пригоди бременських музикантів» за п`єсою В. Ліванова та Ю. Ентіна «Трубадур та його друзі». Одного разу Трубадур побачив прекрасну Принцесу і покохав її з першого погляду. Але Дуркуватий Король не бажає віддавати свою дочку заміж за бідного музиканта… Музична казка на 1 дію захопить і дітей і дорослих.

До речі, і квитки за доступною ціною – тут. 

 

 

У понеділок, 21 січня… Самі не знаємо, куди би вас запросити. Може, ви нам підкажете в коментарях і ми внесемо вашу пропозицію сюди? Ех, важкий день – понеділок.

 

У вівторок, 22 січня, відбудеться презентація книжки Інни Завгородньої «Банальності: Поезії, етюди, документальна п’єса». Молоді поетки. Хто вони, звідки приходять і в якій життєвій суєті зникають? На кухнях і на кафедрах університетів? Авторка цієї збірки Інна Завгородня ставить таке запитання, вдивляючись в обличчя своїх попутників у вагонах потягів, далеких і близьких друзів у кімнатах гуртожитків, німецьких велосипедистів у придорожньому ресторані. Вона змиває з них тональний крем буднів і пил історичної пам’яті. За деталями сюди.

 

У середу, 23 січня,  варто піти на презентацію книжки відомого львівського журналіста Олега Стецишина «Ландскнехти Галицької армії».

Видання досліджує таке маловивчене явище нашої історії, як військове найманство: у ній йдеться про австрійців, німців, поляків, росіян, чехів та євреїв, які воювали за незалежність України в лавах УГА.
Цікаву розповідь про життя та долю іноземних вояків УГА доповнюють унікальні документи, понад сотню рідкісних фото, здебільшого з приватних архівів, значна частина котрих раніше не публікувалася в Україні.
На презентації читачі зможуть поспілкуватися з автором, Олегом Стецишиним. Також виступлять історик, доцент КНУ імені Т. Шевченка Андрій Руккас та координатор благодійної ініціативи «Героїка» Павло Подобєд. Модератор — доктор історичних наук, доцент КНУ імені Т. Шевченка Іван Патриляк.

Більше про захід можна дізнатися тут.

 

У четвер, 24 січня, можна піти на виставу «Подружні пари бажають познайомитися». Якщо вам набридла дружина, або ваш чоловік, то ця вистава для вас. Подробиці тут.

 

У п’ятницю, 25 січня, заходьте на презентацію книжки Тетяни Крижанівської «Золоті поля: Сто віршів».

Ти шепчеш
якісь геніальні рядки
своєї любові
і я ладна тебе тримати
в обіймах вічність
поки світ блазнює
Т. Крижанівська

Учасники: Марія Влад, Михайло Слабошпицький, Василь Герасим’юк, Світлана Короненко, Дмитро Дроздовський.
Модератор – Іван Малкович

Про авторку:
Тетяна КРИЖАНІВСЬКА (нар. 1961 р.) з покоління «вісімдесятників». Поет. Прозаїк. Живе і працює в Києві. Автор книг «Біла блискавка»(1987), «Смоковний сад» (1988, поезія, проза), «Квіти твого божевілля (2000), «Золоті поля» (2012, сто віршів). На прозову композицію «Смоковний сад» написана радіоп’єса (інсц. Н. Стрижевська, муз. Й.-С. Бах, актори — засл. арт. України Г. Стефанова та В. Кручина). Поезія Тетяни Крижанівської енергетично насичена та експресивна.

А заходити сюди.

 

 

 

Не забувайте зазирати в нашу «Афішу» на головній сторінці порталу!

Побачимося на виставах та презентаціях і гарних вам книжкових новин і новинок!

Не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» щоп’ятниці на сайті «Друг Читача».