У Києві презентують книгу про бандерівський рух

У Києві презентують книгу про бандерівський рух «Перемога або смерть» 26 листопада о 18:30 в книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3)

Книга відомого київського історика Івана Патриляка «Перемога або смерть»: український визвольний рух у 1939—1960 роках» є першою в Україні науково-популярною комплексною історією визвольного руху від початку Другої світової війни до 60-х років, коли в лісах лунали останні постріли вояків УПА та підпільників ОУН.

Ця книга — історія покоління, яке змінило уяву про українців. «Книга про те, як створювалася УПА, про методи боротьби армії, яка не капітулювала. «Перемога або смерть!» — під цим гаслом із вірою в серці та зброєю в руках ще десятиліття після завершення Другої світової війни українці боролися проти тоталітарної машини СРСР. Якою була роль вояків УПА в Другій світовій війні і опісля, ким були повстанці, скільки їм було років і чого вони добивалися, і, врешті, чого досягнули — на ці та інші питання дасть відповідь пропонована книга», — пише автор Іван Патриляк.

Участь у презентації візьмуть історичний редактор журналу «Український тиждень»Олександр Пагіря, історик, директор Національного музею «Тюрма на Лонцького» (м. Львів) Руслан Забілий. Модератор зустрічі — історик Володимир В’ятрович.

Автор книги — кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка, директор музею історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Патриляк. Раніше він опублікував наукову працю, що є його докторською дисертацією — «”Встань і борись! Слухай і вір…”: українське націоналістичне підпілля та повстанський рух (1939—1960 роки)», яку теж буде представлено на презентації.

Видавці: Центр досліджень визвольного руху, мистецька агенція «Наш формат».

Друг Читача

  • странно, что ее не запретили. Если книга лишена субъективизма, ее стоит включать в школьную программу! Историю своего народа, нации, культуры нужно учить с детства!