Львівська обласна ради визнала нечинним закон “Про засади державної мовної політики” на території Львівщини

На сесії Львівської обласної ради депутати з ініціативи заступника голови комісії з питань освіти і науки свободівки Ірини Фаріон ухвалили рішення про визнання нечинним закону “Про засади державної мовної політики” на території Львівщини. За це рішення проголосувало 82 депутатів із 116-ти.

У рішенні зазначено: “Визнати нечинним Закон України “Про засади державної мовної політики” на території Львівщини з огляду на його антидержавну сутність та брутальне порушення процедури його ухвалення Верховною Радою України, а саме: системне і грубе недотримання статті 84 Конституції України та ігнорування Закону України “Про Регламент Верховної Ради України”.

Як йдеться в документі, таке рішення ухвалено з огляду на невідповідність законопроекту Ківалова-Калєснічєнка “Про засади державної мовної політики” статті 9 Конституції України та статті 19 Закону України “Про міжнародні договори України”; на зауваження Венеціанської комісії до авторів законопроекту (пункти 66, 68) щодо потреби в його доопрацюванні; на негативну оцінку законопроекту всіма профільними установами НАН України; на критику вказаного проекту у висновках органів державної влади України, зокрема Міністерства фінансів України та Міністерства юстиції України, комітетів Верховної Ради України – з питань культури і духовності та з питань бюджету, а також Головного науково-експертного управління Верховної Ради України; зважаючи на подання Державної судової адміністрації України до Кабінету Міністрів України стосовно необхідності внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” у зв’язку з потребою в додатковому фінансуванні з Державного бюджету України в сумі 16 млн. грн.. на реалізацію основних положень вищезазначеного закону.

Нагадаємо, що 14 липня 2011 року Львівська обласна рада ухвалила рішення “Про звернення до Президента України В. Януковича щодо системних порушень конституційного статусу української мови як державної”. 4 липня 2012 депутати обласної ради підтримали рішення “Про загрозу державності України у зв’язку з ухваленням Закону України “Про засади державної мовної політики”.

Свобода