Нацкомісія з питань моралі ініціює цензуру в Інтернеті

Цього тижня Національна комісія з питань моралі рекомендувала українцям відмовитись від комп’ютерних ігор Mortal Kombat i God of War. Комісія вважає, що ці ігри, як і окремі сайти, спричиняють у дітей і підлітків психічний розлад та неконтрольовану агресію. Тож Комісія пропонує парламентові та урядові України ухвалити проекти правових актів, які посилять безпеку дітей і не допустять «електронної пропаганди» насильства, порнографії, тощо. Чи це спроба запровадити цензуру в інтернеті чи бажання захистити українців від «чорнухи»? Чи, можливо, взагалі контролювати глобальну павутину?

Національна комісія з питань моралі у своїй заяві наголосила, що сучасний інформаційний простір, зокрема інтернет, вкрай небезпечний для дітей. Також, за даними Комісії, почастішали випадки, коли дорослі користувачі, вийшовши з віртуального простору, у реальному світі позбавляють життя інших людей, ґвалтують дітей і неповносправних.

Не лише члени комісії, а і депутати Верховної Ради України пропонують запровадити контроль над сайтами, на яких міститься інформація, наприклад, як самотужки виготовити бомбу або якими методами пограбувати банкомат. Щоправда, за словами речника МВС Володимира Поліщука, на сьогодні контроль над інтернетом – насамперед політичне питання.

Це справа депутатів, вирішувати у законодавчому полі, що треба заборонити, а чому сприяти
Володимир Поліщук

Для його розв’язання мають бути ухвалені відповідні закони, зауважує він. «Це справа народних депутатів, вирішувати у законодавчому полі, що треба заборонити, а чому сприяти. Ми (правоохоронці) виконуємо ті завдання, які на нас покладені урядом згідно з тими законами, які ухвалила Верховна Рада», – каже Поліщук.

Тим часом, згідно з планами реформування правоохоронних органів і спецслужб України, роль управлінь боротьби з кіберзлочинністю буде посилено, нагадує правозахисник Едуард Багіров.

За матеріалами Радіо “Свобода”

  • Moonlight

    Я пропоную відмовитися від Національної комісії з питань моралі