Національна історична бібліотека оцифрувала стародруки і виклала їх на власному сайті

Погортати стародруки та рукописи Національної історичної бібліотеки України тепер може кожен охочий. Щоправда, не у спеціальних рукавичках під пильним наглядом бібліотекарів, а за допомогою комп’ютера. Національна історична бібліотека презентувала проект із оцифрування першоджерел. Значна частина відсканованих раритетних видань вже є у вільному доступі на сайті бібліотеки. Організатори проекту наголошують, що переведення рідкісних та цінних книг в електронний формат – найпростіший спосіб зберегти бібліотечні фонди.

Проект «Історична спадщина України – світовий доступ в електронному форматі» стартував трохи більше року тому. За цей час його учасники оцифрували понад 120 стародруків та цінних книг. Із них 50 видань вже можна переглянути на сайті Національної історичної бібліотеки України.

Організатори проекту також оновили сайт Національної історичної бібліотеки України та підготували імідж-каталог – перелік усієї літератури та фондів. Окрім власне літератури, в електронному доступі є вже понад 600 тисяч карток, за якими користувачі можуть здійснювати пошук.

Для подальшої обробки оцифрованої інформації вирішили створити центр віддаленого працевлаштування. Адже впоратись із набором відсканованих текстів самим лише працівникам бібліотеки буде складно. Організатори проекту планують запрошувати на цю роботу молодь та малозабезпечених людей, таким чином допомагаючи їм вирішити проблему безробіття.

Радіо “Свобода”