В Донецьку відкрилася виставка мініатюрної книги

Виставка з колекції єдиного в Україні музею мініатюрної книги “Мініатюрна планета Разумова” (Горлівка) відкрилася  в Донецькому обласному краєзнавчому музеї.

Про це повідомляє прес-служба донецького краєзнавчого музею.

«Музей мініатюрної книги – унікальний і єдиний державний музей в Україні. Книги бувають різних форматів, але Веніаміна Олександровича Разумова (засновника) цікавили саме мініатюрні книги. Він вважав, що мініатюрна книга для того і існує, щоб насолоджуватися її красою, витонченістю і оцінювати, які чудеса можуть створити «золоті руки» людини. Сьогодні в музеї зберігається понад 9000 мініатюрних (до 100мм) і мікрокниг (від 1 до 10 мм) XV – XXI століть із 57 країн 103 мовами світу», – говориться в повідомленні.

Більшість мініатюрних книг є зразками високої книжкової культури. Привертають увагу шкільні підручники географії, математики, граматики розміром 46х33 мм (1835-1837 рр.), старовинні і сучасні словники (30х40 мм), видані у вигляді гаманців і футлярів з натуральної шкіри, берестяна книга, виконана народним умільцем із Архангельська Дмитром Головіним. Дивують мікрокниги розміром із клітинку учнівського зошита, видані невеликим тиражем мюнхенським видавництвом Waldman und Phitzner: “Дзвін свободи”, “Отче наш”, “Олімпійська клятва”, “Я вас люблю”, надруковані сімома (перші три книги) і дев’ятьма мовами. Є мікрокнига BILDER-ABC розміром 2,5х3 мм, видана 1971 року Інститутом книжкових мистецтв у Лейпцігу. Народні умільці з України перевершили умільців з Німеччини. Борис Компанієць (Крим) виготовив мікрокнигу розміром 3х1 мм, в якій написаний вірш С.Єсеніна “За віконцем місяць…”

Виставка працюватиме з 25 жовтня до 25 листопада.

Укрінформ