ДАПАШЛІВИ наступного тижня: Андрусяк, джазові зірки у вибори, Подерв’янський та Рильський

Рубрика «ДАПАШЛІВИ» це ваш орієнтир серед моря подій  у культурному світі Києва. Ми посилаємо вас тільки у пристойні місця. Там і зустрінемось.

 

У суботу, 27 жовтня, хапайте малечу та біжіть на дитячі читання з поетом Іваном Андрусяком: «Абетка-прозивалка», о 12-00. В «Абетці-прозивалці» від Івана Андрусяка хлопчики і дівчатка знайдуть по віршику на кожну букву.

Андрійко-дурійко,
у зошиті двійка,
в щоденнику – дві,
ще й джміль
в голові.

Усім малятам та батькам заходити сюди.

 

 

У неділю, 28 жовтня, третій день фестивалю Jazz in Kiev-2012. Зірки світового джазу доведуть слухачів до екстазу. На нас очікують: Mike Mainieri Northern Lights – спільний проект відомого американського вібрафоніста  Майка Мейніері і блискучих норвезьких музикантів. Kenny Werner All-Star Quintet – зірковий ансамбль знаменитого американського піаніста, композитора і педагога Кенні Вернера.

.

.

У понеділок, 29 жовтня, можна піти на публічну дискусію: «Україна після парламентських виборів 2012: чого очікувати?». Будете знати це раніше за всіх. Учасники дуже поважні: Ганне Северінсен – член Данського Гельсінського комітету, колишня співдоповідачка Моніторингового комітету ПАРЄ щодо України (1995-2008).
Єнс-Крістіан Люткен – президент громадської організації SILBA (ініціатива з підтримки свободи та демократії), член Ліберальної партії Данії.
Володимир Лановий – доктор економічних наук,президент Центру ринкових реформ.
Олександр Крамар – редактор відділу політичного аналізу журналу «Український тиждень».

Заходьте.

 

 

У вівторок, 30 жовтня, відбудуться два заходи однієї вагової категорії, тобто два вечори молодих письменників.

Перший –  поетичні читання, приурочені до завершення цьогорічного Всеукраїнського конкурсу поезії іспанською мовою. У команду молодих авторів, поезія яких перекладалася іспанською мовою, увійшли автори «Літфесту»:  Лариса Радченко (м. Львів), Анна Малігон (м. Київ), Ірина Шувалова (м. Київ), Анна Саніна (Анна Гераскіна, м. Харків-Київ), Мідна (м. Київ), Михайло Жаржайло (м. Рівне-Київ) та Мирослав Лаюк (м. Київ). Подробиці Вконтакті  та у Facebook.

А також все завжди є в «Афіші» «Друга Читача» (див. головну сторінку).

 

Другий –  зустріч з двома Оленами – Герасим’юк та Рудою. Олена Герасим’юк народилась 1991 у Києві. У 2012 році стала лауреаткою першої премії у конкурсі пам’яті Леоніда Кисельова. Олена Руда — харківсько-волинська поетка, студентка-філолог, авторка збірки «Тут була я», лауреат «Молодого вина-2009».

 

 

У середу, 31 жовтня, ой що буде… Прихильники літературної творчості Леся Подерв’янського не дочитають цього тексту до кінця, бо вже дзвонять з метою придбати найкращі квитки. Авжеж – відбудеться прем’єра нової постанови за найулюбленішими п’єсами культового сатирика сучасності. Постанова називається «Сни Васіліси Єгоровни», яка заснована на сюжетах «Васіліса Єгорівна та мужичкі», «П’ять хвилин на роздуми», «Король Літр», «Остановісь, мгновєніє, ти прєкрасно!», «Нірвана, або Альзо Шпрех Заратустра», «Діана», «Мєсто встрєчі ізменіть ніззя, бл…!». А місце зустрічі таке.

 

У четвер, 1 листопада, заходьте на презентацію збірки поезій Валентини Давиденко «Білу лампу внесу тобі в ніч». Про винятковість долі України і своєї власної Валентина Давиденко пише гекзаметри і картини, «тонка внутрішня музика» яких (за висловом В. Герасим’юка) хвилює не тільки співвітчизників. Тому її поезію перекладають у інших європейських країнах. До нової книги увійшли вірші поетеси, перекладені англійською, грецькою, італійською, польською, російською мовами. Окремим розділом представлено проект джазових пісень відомого українського композитора Івана Тараненка на вірші Валентини Давиденко. Книга ілюстрована живописними і графічними творами авторки.

Ведучий – Михайло Слабошпицький. А буде це у книгарні «Є» на Лисенка о 18-00.

 

У п’ятницю, 2 листопада, ми йдемо на презентацію книжки Віри Агеєвої «Мистецтво рівноваги. Максим Рильський на тлі епохи». А ви? До слова запрошені Максим Стріха і Світлана Шліпченко. Модератор зустрічі — сам Володимир Моренець. Ого? Так отож.

 

Не забувайте зазирати в нашу «Афішу» на головній сторінці порталу!

Побачимося на виставах та презентаціях і гарних вам книжкових новин і новинок!

Не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» щоп’ятниці на сайті «Друг Читача».