Книжку кандидата у депутати Шкляра знімають із продажів через цигарку?

Книгарні знімають з продажу книжки, на яких є фотографії з цигарками, щоб уникнути штрафів за пропаганду тютюнопаління.

Цю інформацію підтвердила у коментарі «Українській правді. Життя» директор мережі  ТОВ «Книгарня Є» Катерина Федоренко.

«Пішли перевірки з боку податкової, органів захисту прав споживачів. Щоб уникнути цих штрафних санкцій ми справді знімаємо з продажу книжки, де є фотографії з цигарками», – сказала Федоренко.

Зокрема, знімається з продажу у мережі книжка Василя Шкляра «Залишенець», бо «там є фотографія Василя Шкляра, де він з цигаркою».

Як пояснила Катерина Федоренко, причинами перевірки книгарень є Закон про заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів. Як відомо, він набрав чинності 16 вересня цього року.

«Але якби були якісь чіткі роз’яснення до нього… Потрібно наповнювати бюджет і тепер пішли перевірки. Це як на мою думку», – сказала Федоренко.

За її словами, «вже є деякі точки, які постраждали, на які накладено штрафи. Це не наша мережа книгарень».

«Крім Шкляра, таких книжок дуже – дуже багато. Це і класика. «Енеїда», наприклад, зображення на її головній сторінці. Всі ж козаки завжди були з люльками. Навіть Максим Кідрук, і то попадає в цей перелік («Навіжені в Мексиці», у книжці один з намальованих героїв тримає цигарку – ред.)», – додала директор мережі  ТОВ «Книгарня Є».

На уточнююче питання, за яким саме критерієм книгарня знімає з продажу книжки, вона пояснила: «Або автор з цигаркою, або якийсь персонаж з цигаркою. От ми і мусимо знімати».

«Я вважаю це повним абсурдом, тому що якщо Еней з люлькою – це ж не є на правах реклами», – додала Федоренко.

Водночас директор з розвитку книгарні «Читайка» Вікторія Руденюк розповіла, що стосовно них ніяких дій не було.

«На зараз не маю жодної інформації. В магазині наші адміністратори також чули про це (що знімають з продажу книжки з зображеннями цигарок), але ніяких вказівок чи претензій від адміністрації ринку («Читайка» знаходиться Петрівці – ред.) до них не було».

Керуючий магазином «Читай город» на Богдана Хмельницького (Київ) Ярослав Волошин теж повідомив, що нічого не знає про штрафи: «Я вперше про це чую».

Натомість PR-менеджер видавництва «Клуб Сімейного Дозвілля» Іван Лопатченко на своїй сторінці на Facebook підтвердив, що декілька книгарень оштрафували за те, що вони продають книжки з цигарками на обкладинках. Крім, «Залишенця» Василя Шкляра,  «Навіжених в Мексиці» Максима Кідрука, він згадав ще про книжку Олени Печорної «Грішниця».

Українська правда. Життя