Азаров про Матіос: “Я не читав і читати не буду… Це трагедія для нас із вами”

Прем’єр-міністр, лідер Партії регіонів Микола Азаров розкритикував українську письменницю, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Марію Матіос, яка балотується до Верховної Ради за списком партії УДАР Віталія Кличка, охарактеризувавши її моральні якості як низькі й негідні кандидата в депутати.

“Номер 2 списку УДАРу якась Матіос, письменниця. Хто там читав її твори, не знаю. Я особисто не читав і читати не буду. Вона порівняла обеліск на Могилі невідомого солдата в Києві у парку Слави з фалосом. І вона це порівняння сказала, коли там засудили одну теж недалеку дівчину, яка смажила яєчню на Вічному вогні. Уявляєте, до якого ступеня маразму, підлості треба дійти?! І це подія, вона не викликало в країні резонанс, не викликало осуд, не викликало обурення. Ці люди спокійно ходять, спокійно виступають по телевізору, спокійно балотуються в народні депутати. Це трагедія для нас із вами”, – заявив Азаров на зустрічі з ветеранами ВВВ та Збройних сил України в Севастополі 18 жовтня.

За його словами, Партія регіонів до цих відсувала рішення ідеологічних питань на другий план, виносячи на перший питання економічні. Однак, як зазначив прем’єр, настав час змінити ситуацію.

“І ми відчуваємо, що ми повинні зробити дуже серйозний рух вперед. Нам не можна ідеологію віддавати помаранчевим. Дивіться, що відбулося за останні роки. У нас пішла дегероїзації наших ветеранів, наших героїв. Із наших героїв роблять якихось людей, незрозуміло яких” , – обурився лідер ПР.

Так, Азаров з жалем констатував, що коли недавно в країні відзначали 70 років з дня подвигу молодогвардійців, на центральному телеканалі країни “Інтері” показали інтерв’ю з представником Об’єднання українських націоналістів, який розповів, що не було ніякого подвигу.

“Молоді хлопці живими були скинуті в шурф шахти і там ще тиждень болісно вмирали. І ось в цей же вечір канал “Інтер ” показує сюжет. Ви знаєте, у мене все тут перевернулося. Знайшли якогось зрадника … Члена якійсь організації, ОУН називається, організації націоналістів українських у Канаді. Беруть у нього інтерв’ю. І він каже: так ніякого Молодогвардійська руху не було, що це все комуністи придумали, КДБ придумала. А ось ми були реальні борці з фашизмом. Живе в Канаді. В 43 році втік туди, з тих пір не вилазить. І я поставив собі питання: ну це ж на біле говорити чорне. Ну не тебе ж в шурф скинули. І не ти брав болісну смерть, а ці молоді хлопці. Так як же ти можеш, подонок , говорити так? А наше центральне телебачення це на всю країну транслює. Тому ми повинні в ідеологічному плані дуже серйозно подумати “, – зазначив лідер ПР.

Оглядач

 • Гость

   Канешно! Он читает токо Ахметову…

 • funky

  …сказал главный “кравасис” Украины

 • sa2147

  Юрко Вiнничук.
  Настала пора, коли кожен із нас
  Постав перед вибором часу:
  До влади прийшли бандюки й брехуни,
  Наперсточники й свинопаси.
  Здолали державу і склали до ніг,
  П’ючи нашу кров як вампіри,
  А їхній пахан, ледь прибитий яйцем,
  Веде нас до прірви.
  Бандитом він був і бандитом зоставсь
  Тепер уже вищого класу.
  Бо вже не шапки, а мільйони краде –
  Убий підараса.
  За те що Вкраїну продав ворогам
  І заповіти Тараса,
  Привів табачню і московських попів –
  Убий підараса.
  Табачніки правлять свій відьомський бал,
  Зійшла, мов зоря, їхня раса.
  Ми знову раби й малороси-хохли –
  Убий підараса.
  Тебе не забуде Вкраїна, коли,
  Шахтарю з Донбасу,
  Ти візьмеш у руки сталеве кайло
  І вб’єш підараса.
  Нема в нас святішої більше мети
  Чи іншого спасу!
  У бога прощення піди попроси
  І вбий підараса.
  Коли на тарілочці нас подадуть
  Кремлю, що вже плямкає ласо,
  То буде запізно, повстань і убий!
  Убий підараса!

 • vlada

  Чукча не читатель,чукча – писатель! Оне ж с Яныком столько книг написали (судя по заоблачным гонорарам), что им в пору букеровскую премию получать! Вот друг друга и читают …. тем более, что о фаллосах  давно речь не идет…

 • Саппортер

  Я думаю Колян прав на все 1000, и не надо тут писать сраные оды предателям оуновцам. Мой дед их тоже ненавидел. за фашистскую форму видимо

 • Черновецкий

  подонок не тот кто в Канаде а другой, тот, кто в Украине

 • Игорь

  Азаров забіл упомянуть еще одну “украинску письменицу” Забужко. Извращенно-озабоченную, с претензией на титульность. Ну, прям, в один ряд ставить можно Фарион, Матиос, Забужко, Карпа – как на подбор все сексуальніе извращенки…

  • Ігорь,як що для тебе все ураїнське автоматично погано,то,як казала Фаріон:Чемодан,вокзал,Росія.

  • шановний, а Ви особисто їх твори читали???

 • Anna_Borysenko

  Много тайн хранит история.  Про молодогвардейцев я уже давно читала, что было много вымысла. Так же, как про панфиловцев. Один из панфиловцев развязал свой язык и очутился за решёткой. Никто не смел тогда сомневаться в выдуманых или раздутых подвигах. Подвиги, конечно, были. Но был и вымысел. А знаете что выделывали наши победители с женщинами Берлина? Стыдно и страшно писать. Об этом никто официально не упоминал. А папа мой брал Берлин. Всё не рассказывал, но понятно было. А потом я узнала более подробно… Азаров просто не любит читать, ни современных украинских авторов, ни воспоминания ушедших. Это стыдно для человека, столь высоко пролезшего. Ну что ж, это стиль партии регионов.

  • Nataliya

   Мій дід теж розказував, що весною 45 в Східній Пруссії всюди були трупи німецьких жінок з розкинутими ногами. Він ніколи на паради не ходив, добре, що не побачив тої вакханалії, яка тепер щороку на 9 травня. 

   • Як гукнеться так і відгукнеться…

 • Оксана Пронько

  Азаров, здається, сам давно історію не відкривав. Багато істориків стверджують, що ніякої Молодої гвардії не було.
  Тема ж ОУН-УПА дуже суперечлива. Скажімо так, не всі оунівці підтримували зв’язок з фашистами, а ті, які підтримували, скоро в них розчарувалися. І потім вони також з ними боролися. 
  В одному підручнику так було проникливо написано про ОУНівців, що я аж розплакалась. Усі боролись за свої ідеї, тільки в тій війні вони у всіх були різні.
  Взагалі, це питання про геройство не таке вже й важливе. Адже люди забувають основне – жахіття війни. Що війна сама по собі недопустима. А герої-негерої – то другорядне. Краще б не лекції про геройство читали, а розказували, як не допустити ще одного такого божевілля.
  Хто б там проти кого не боровся, правий чи неправий, усі вони втратили душевну рівновагу. У серцях солдатів залишилась ненависть, яку, гадаю, не дуже приємно відчувати. Потерпали від війни і прості люди: насильство, грабіжництво, вбивства, невмотивована жорстокість навіть з боку своїх.
  Але це особисто моя думка. Я її нікому не нав’язую. Просто хочу сказати, що треба припинити вже цю ворожнечу. Друга світова війна хай краще залишається на папері, ніж продовжує жити в головах людей.
  ———
  Щодо Матіос… Ну, це вона дарма таке сказанула. Але Азаров теж переборщив щодо її книг. Хоча я особисто й не читала її, але засуджувати її твори не беруся: згідно прочитаних мною анотацій та відгуків, у них є сенс.
  P.S. А-яй-яй, Матіос, а-яй-яй. Деякі думки треба тримати при собі. Все ж, за такими порівняннями судять і про людину.
  —-
  ” Ці люди спокійно ходять, спокійно виступають по телевізору, спокійно балотуються в народні депутати”.
  Можна подумати, пан Азаров чимось кращий.
  —–
  “Нам не можна ідеологію віддавати помаранчевим”.
  Та він прямо сказав, що ідеологія – це штука заполітизована. Мені здається, що ідеологію партія визначати не повинна. Якщо виникають суперечності, то чому б не провести наукове розслідування? А не ділити людей на тих, які поважають “наших героїв” і які їх засуджують. Знання – це річ непевна, їх весь час треба піддавати сумніву й перевіряти.
  —-
  “Живе в Канаді. В 43 році втік туди, з тих пір не вилазить”.
  Ну а чому йому сюди повертатися? Щоб такі, як Азаров, його на місці прибили? Це зрозумілий інстинкт самозбереження.

 • Пацерко Олександр

  Це у Севастополі де під час окупації кожен п`ятий ставав поліцаєм?

 • та цьому дибілоїду абетку вивчити спочатку треба, перед тим як читати матіос