Партія письменників та митців зійшла із передвиборчої гонки на користь опозиції

Партія «Собор» відкликала кандидатів у народні депутати, висунутих в загальнодержавному багатомандатному окрузі. Відповідне рішення було прийнято на 19-му з’їзді партії в Києві.

«Центральне керівництво партії прийняло рішення рекомендувати з’їзду зняти з виборчих перегонів список «Собору» у зв’язку з тим, що партія не долає 5%-ий бар’єр для проходження у Верховну Раду», – сказав лідер партії, депутат Ради від фракції НУ-НС Павло Жебрівський, представляючи делегатам з’їзду проект рішення про відкликання кандидатів.

У підсумку 91 делегат з’їзду проголосував за таке рішення, а 2 делегати утрималися.

При цьому партія закликала інші політичні сили, які вважають себе опозиційними і не долають бар’єр 5% для проходження до Ради, також зняти своїх кандидатів.

За словами Жебрівського, партія закликає тих виборців, які мають намір були голосувати на виборах Ради за «Собор», підтримати інші опозиційні сили з більшим рейтингом – партії УДАР Віталія Кличка, ВО «Батьківщина» чи ВО «Свобода».

Глава партії зазначив, що зняття списку партії з виборів є прецедентом в історії українських виборів.

При цьому, «Собор» не має наміру відкликати кандидатів, висунутих від партії у мажоритарних округах.

Так, наприклад, від «Собору» по мажоритарному округу  №123 (Львівщина: місто Новий Розділ, Золочівський, Миколаївський, Перемишлянський райони) балотується письменник Василь Шкляр.

Нагадаємо, що виборчий список партії очолили письменники Брати Капранови.

Українська платформа «Собор» – єдина партія, яка акумулювала навколо себе чималу кількість української інтелігенції: сестри Тельнюк (музиканти), Рауль Чілачава (поет), Тарас Компаніченко (музикант), Олександр Палій (історик), Володимир Огризко (дипломат) та ін.
За матеріалами Української правди