ДАПАШЛІВИ наступного тижня: «Оргазм на світанку», психоаналітик та Алессандро Барікко

 

Рубрика «ДАПАШЛІВИ» це ваш орієнтир серед моря подій  у культурному світі Києва. Ми посилаємо вас тільки у пристойні місця. Там і побачимось.

 

 

У суботу, 6 жовтня, усе ще триває «Книжковий Арсенал». Можна відвідати ще силу-силенну мистецьких заходів: побачити книжкову виставку в оточенні інших видів мистецва. Наприклад, можна піти на творчий вечір Почесного Гостя «Книжкового Арсеналу» АЛЕССАНДРО БАРІККО – всесвітньо відомого італійського письменника. Початок – о 15-00.

 

У неділю, 7 жовтня, останній день «Книжкового Арсеналу». Ми рекомендуємо послухати «Поетичні читання. Галина Крук та її друзі» о 13-00, або у тій самій порі відвідати проект «Оргазм на світанку» – презентація книг Робера Мюшамбле «Оргазм і Захід» та Крістофера Раєна й Касільди Джети «Світанок сексу» за участі перекладачів Ірини Славінської та Вікторії Наріжної.  Усе – тут.

 

А ще можна, як же ми забули сказати, піти на виставу «КомА» за текстами німецьких авторів Фолькера Шмідта та Георга Штаудахера. Її ставлять у туалеті і бібліотеці  «Молодого театру», між іншим. І ще – тут.

 

 

У понеділок, 8 жовтня, після роботи – додому. Так вирішили київські культурні менеджери, бо понеділок – день важкий.

 

У вівторок, 9 жовтня, є нагода піти на презентацію роману Павла Коробчука «Море для шульги». Молодий хлопчина потрапляє на незвичну роботу – бути кур’єром порожнечі… На тлі успіхів у цій та особистих сферах він опиняється в безвихідній ситуації. Кожна вуличка, кожна зустрічна людина може стати для нашого героя фатальною. Ліворукість – усе, що в нього залишається. Дебютний роман поета-двотисячника Павла Коробчука отримав диплом літературного конкурсу «Коронація слова» у 2012 році. Вхід для охочих тут.

 

 

У середу, 10 жовтня, ласкаво просимо на презентацію видання книжки романізованих біографій В. Домонтовича «Самотній мандрівник простує по самотній дорозі». Біографії митців часом бувають цікавішими за їхні тексти. Один з найяскравіших українських модерних прозаїків, Віктор Домонтович звертається до маловідомих фактів з життя Франціска Ассізького й Вацлава Ржевуського, Вінсента ван Гога й Пантелеймона Куліша, пропонує надзвичайно цікаве перепрочитання їхніх життєписів і творчості. Під час заходу відбудеться показ фрагменту фільму про В. Домонтовича «Самотній мандрівник» (режисер — Ірина Шатохіна).

 

У четвер, 11 жовтня, цікавою може видатися презентація збірки есеїв Андрія Бондаря «Морквяний лід». «Тексти Бондаря любити важко. Так само, як і не реагувати на них. Те, про що пише Бондар, і як він це подає, – ніби гачок, на котрий легко потрапити, а тоді вже (навіть пручаючись) починаєш отримувати неймовірний кайф. Стаєш бондарезалежним» — Мар’яна Максим’як.

 

У п’ятницю, 12 жовтня, нас запрошують на зустріч з відомим французьким істориком, філософом та психологом Елізабет Рудінеско, яка відбудеться 12 жовтня.

Під час цієї публічної зустрічі в книгарні «Є» історик психоаналізу професор Елізабет Рудінеско, яку Інститут глибинної психології запросив прочитати у Києві цикл лекцій, розповість про свій творчий шлях та представить свої книжки, перекладені на українську мову: «Розладнана сім’я», «Філософи в обіймах бурі», «Навіщо нам психоаналіз?»

Елізабет Рудінеско отримала психоаналітичну освіту у Фройдівській школі психоаналізу. Є автором десятків статей та доповідей, а також близько двадцяти книг, перекладених у всьому світі.

 

 

 

Побачимося на виставах та презентаціях!

Гарних вам книжкових новин і новинок!

І не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» на сайті «Друг Читача» щоп’ятниці.