Вибраного Антонича презентують у Будинку вчителя

3 жовтня о 18 годині в київському Будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) відбудеться презентація «Вибраних творів» одного з найвидатніших українських поетів ХХ століття Богдана Ігоря Антонича, що вийшла друком у видавництві «Смолоскип».

 

У презентації візьме участь упорядник книжки, літературознавець, аспірант Львівського національного університету імені Івана Франка Данило Ільницький. Виступить дослідниця української поезії, доцент Ірина Старовойт. Цікавою частиною заходу обіцяє стати читання віршів Богдана Ігоря Антонича акторами львівського Молодого театру та показ відеоролика, присвяченого творчості поета.

 

До «Вибраних творів» ввійшла як хрестоматійна, так і не дуже відома поезія Антонича. Тут є вірші зі збірок «Привітання життя», «Велика гармонія», «Три перстені», «Книга лева», «Зелена Євангелія» та «Ротації», а ще тексти з-поза цих книжок, переклади, «принагідні» тексти, писані до певних подій чи для певних заходів. Окремий інтерес становлять антоничеві проби інших жанрів. Це, передусім, лібрето опери «Довбуш» і два прозові твори: завжди актуальна передвиборча сатира «Політик» і відверто естетський, дещо містичний незакінчений роман «На другому березі» з умонтованою до нього однойменною повістю. Є у книжці й літературознавчі статті Антонича, прижиттєві та посмертні рецензії та дослідження його творчості, листи до Антонича і спогади про нього, також, звичайно, примітки, бібліографія і фотоматеріали.

 Друг читача