«Йогансен-фест»: Письменники вперше виграли в футбол

Жадан в університеті Каразіна

21-22 вересня у Харкові відбувся Міжнародний літературно-мистецьких захід «Йогансен-фест». У ньму взяли участь українські та зарубіжні письменники з Києва, Львова, Москви, Нюрнберга, Полтави та Харкова, – про це повідомляє Kharkiv-nspu.

Дійство розгорталося на різних літературних майданчиках столиці слобідського краю: в університетах Каразіна та Сковороди, Літературному музеї, Будинку Нюрнберга та в Клубі письменників Харківської обласної організації НСПУ, які зібрали чималу аудиторію шанувальників сучасної літератури та творчості Майка Йогансена.

Чемпіонат з футболу «Johansen-Cup», який відбувся в рамках фестивалю (стадіон «Металіст»), порадував уже неочікуваним результатом – літературна збірна у важкій спортивній боротьбі нарешті здобула перше місце. Друге місце за командою Фундації регіональних ініціатив, третє  – ФК «Автоклуб».

На Йогансенівських наукових читаннях оприлюднили невідомі родинні фото та характеристику Йогансена як аспіранта кафедри мовознавства Харківського університету.

На виставці «Подорож ученого доктора Йогансена» у приміщенні Харківської обласної організації НСПУ експанували документи, архівні матеріали, книги, періодичні видання з фондів Харківського літературного музею та відділу україніки Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, що розкривають відомі й малознані сторінки літературного Харкова 1920-х рр. та участі в ньому Майка Йогансена. А саме відкриття перетворилося на захопливий літературний квест.

У рамках «Йогансен-фесту» пройшли Університетські літературні читання, у яких взяли участь «дисанти» на чолі з Юрієм Винничуком та Сергієм Жаданом. Під час фестивалю багато читали віршів патрона фестивалю Майка Йогансена

Також на фестивалі усі охочі могли почути лекцію Максима Стріхи «Український переклад: історія, значення, майбутнє», презентували харківсько-нюрнберзьку поетичнуантологію «Мости поезії. Brücken der Poesie» та монографію Олександра Ушкалова «Золоті лисенята повертаються. Юліан Шпол: життя і творчість».

Довідка. Постать Майка Йогансена – своєрідний символ мультиетнічного та урбаністичного середовища Харкова. Його життя і творчість стали уособленням вітаїстичного українського відродження 1920-х років: поет, прозаїк, драматург, кіносценарист, журналіст, редактор, перекладач, критик, мовознавець, спортсмен  – людина ренесансного типу, чий поступ був трагічно увірваний у сталінських застінках 1937 року.

Фото: Kharkiv-nspu

Друг читача