Удосконалювати “мовний закон” буде робоча група Миколи Азарова

Починаючи з цього тижня в Україні почне працювати робоча група під головуванням прем’єр-міністра Миколи Азарова, мета якої – розробити закон про державну мову. Про це повідомив екс-президент України, голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук, передає “ЛігаБізнесІнформ”

“На наступному тижні прем’єр-міністр буде збирати перше засідання. – зазначив Кравчук у п’ятницю, – Після цього, я так розумію, будуть створені дві підгрупи. Одна займатиметься безпосередньо внесенням змін до прийнятого закону, а друга – питаннями напрацювання програми розвитку української державної мови”, – сказав Кравчук.

Він повідомив, що за дорученням президента Віктора Януковича Кабінетом міністрів затверджено робочу групу для розробки та внесення системних пропозицій щодо вдосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Україні.

Голова Конституційної асамблеї роз’яснив, що друга підгрупа займатиметься саме напрацюванням основ законодавства про застосування мов в Україні. “Я, наприклад, вважаю, що нам у перспективі треба прийняти ще два закони – закон про державну мову, її розвиток і застосуванні та закон про використання і застосування регіональних мов національних меншин. Це в перспективі”, – підкреслив він.

8 серпня президент України Віктор Янукович підписав закон “Про засади державної мовної політики”, який набув чинності 10 серпня. Документ дозволяє фактично прирівняти російську мову до державної в російськомовних регіонах. Мовний закон викликав хвилю обурення української спільноти.

Newsru