На Форумі презентували Біблію з ілюстраціями Сальвадора Далі вартістю майже 40 тис.грн.

Унікальне видання  Біблії із ілюстраціями іспанського абстракціоніста Сальвадора Далі презентували 13 вересня, у перший день  XIX Форуму видавців у Львові, у дзеркальній залі Палацу Потоцьких.

Тираж Біблії обмежений, лише 500 примірників, видання російськомовне та містить 105 ілюстрацій. Щоб їх надрукувати видавці використовували семиколірний друк. Книгу створювали у трьох країнах: Словаччині, Німеччині та Чехії – за кордоном  робили шкіряну палітурку, відбивали підпис Далі, позолочений та із дорогоцінними інкрустаціями. Містить Біблія Старий та Новий Заповіт, що сумарно складають  900 сторінок форматом 35 x 47 см. Важить «Книга Книг» 15, 5 кг.

У Дзеркальну залу представники харківського видавництва «Клуб сімейного дозвілля» обережно внесли свій «проект року», запакований у дерев’яну шкатулку зі скляною поверхнею. Гортав видання демонстратора у рукавичках, аби не заплямувати білість сторінок відбитками пальців.

Історія створення книги така: колекціонер Джузеппе Альберетто, пристрасний шанувальник творчості Далі та палкий християнин, запропонував художнику проілюструвати Біблію і Сальвадор, у мотивах картин якого все дедалі частіше з’являлися біблійні мотиви, погодився.  Лишень за два роки він створив 105 полотен і у 1965 році в Італії із обмеженим тиражем з’являються перші екземпляри такої Біблії. У 90-х її видали у  Німеччині, на початку 2000-х столітті – у Чехії та Словаччині. Не зважаючи на неординарну постать Сальвадора Далі, Біблію признає католицька церква, а Папа Бенедикт XVI має її у своїй колекції.

Книгу будуть видавати на замовлення, причому замовник має змогу обрати улюблений дорогоцінний камінь для інкрустації відбитку підпису великого художника.

Тихенький голосок із залу двічі скромно запитав: а скільки ж коштує Біблія. Видавці назвали орієнтовну ціну демонстраційного примірника 39 500 грн.

Форум видавців

  • Anastacy

    Вітаю!А хіба Далі абстракціоніст?Він сюрреаліст.