Літературно-мистецький фестиваль імені Квітки Цісик пройшов на Прикарпатті

На Циганському горбі у селі Ліски Коломийського району Прикарпаття уп’яте пройшов літературно-мистецький фестиваль імені Квітки Цісик.

Фестиваль заснував місцевий письменник Ярослав Ясінський, адже в цьому селі жили дідусь і бабуся легендарної співачки та восьмеро їхніх дітей, зокрема і її батько – відомий віртуоз-скрипаль Володимир Цісик, повідомляє “Радіо Свобода”.

За словами Ярослава Ясінського, так пошановують американську співачку українського походження Квітку Цісик, що «зачарувала світ українською піснею», і водночас популяризують рідну пісню та поетичне слово.

У програмі фестивалю – виступи бардів, авторська пісня, пісні з репертуару Квітки Цісик, а також поезія, есеїстика, проза. В Ліски приїхали літератори з Івано-Франківщини, Львова, Києва, Тернопільщини, Чернівців.

Започаткований у 1999 році, фестиваль був поновлений після тривалої перерви в 2010 році за підтримки Івано-Франківської обласної організації Спілки письменників України.

Ярослав Ясінський власним коштом встановив на Циганському горбі пам’ятник просвітителям села Ліски, серед яких дядько співачки Микола, що загинув від рук енкаведистів в Дем’яновому Лазі. З часом тут хочуть встановити і пам’ятник Квітці Цісик.

Укрінформ