Закарпатське місто надало статус регіональної угорській мові

На Закарпатті за рішенням сесії Берегівської міської ради угорська мова стала регіональною для міста Берегово, 48% населення якого є угорцями, повідомляє місцеве інтернет-видання.

Зокрема, за таке рішення проголосували 19 депутатів міськради з 34. Вони підтримали запропонований мером Берегово Іштваном Гайдош документ «Про реалізацію окремих норм Закону України «Про засади державної мовної політики»».

Таке рішення передбачає забезпечення написів на бланках, печатках, штампах, табличках Берегівської міськради, поряд із державною мовою, також і регіональною угорською мовою.

Крім того, тепер реклама в місті, а також покажчики і таблички можуть бути написані угорською мовою. Цікаво, що володіння регіональною мовою буде враховуватися роботодавцем при прийомі на роботу в органи державної влади і місцевого самоврядування.

Матеріальним забезпеченням постанови буде займатися фінансове управління міськради. Громадяни Берегово дізнаються про дане рішення зі ЗМІ.

Як повідомлялося 30 серпня, Закарпатська облрада відмовилася розглядати питання надання угорському статусу регіональної.

Кореспондент