Україна посіла останнє місце з книговидання: одна книжка на людину в рік

В Україні стали випускати менше книжок. В середньому кількість книг щороку знижується на 10% і вже досягла найнижчого показника в Європі – одна книжка на людину в рік.

Про зниження темпів випуску книг повідомив президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін. Якщо в 2008 році було надруковано 58 млн екземплярів книг, то в 2009-му – 49 млн, у 2010-му – 45 млн, у 2011-му – 47 млн, пише КоммерсантЪ-Украина.

“У 2012 році кількість українських книг на внутрішньому ринку зменшилася на 15% у порівнянні з 2011 роком. Зараз в Україні видається одна книжка на рік на людину, тоді як в Росії – п’ять книг, в Бєларусі – 4,5, в країнах ЄС – 7. Показник менш як 2,5 примірника на людину в рік вважається нижньою межею, подолання якого негативно позначається на інтелектуальному рівні населення”, – заявив Афонін.

У видавництвах підтверджують ці дані. Зокрема, виконавчий директор видавництва “Кальварія” Юрій Сокирка заявив, що як мінімум в 2-3 рази знизився друк не тільки україномовних книг, а й узагалі творів українських письменників. “У порівнянні з 2008 роком обсяг тиражів упав на 50%, ми щороку фіксуємо зниження продажів”, – повідомив він газеті.

Сокирка пояснив, що попит на українську літературу існує, однак негативна динаміка друкарства пояснюється відсутністю держпрограми, що підтримує видання книг і фінансування бібліотек: “Подібні програми існують у Польщі, Росії, і тільки в Україні вітчизняного книговидавця ігнорують”.

Раніше прем’єр міністр України Микола Азаров заявив, що Кабінет міністрів готовий надати додаткові податкові пільги для українського книговидавництва.

“Ми готові надати будь-які податкові пільги”, – сказав Азаров. Крім того, прем’єр поскаржився на те, що сучасне суспільство читає значно менше, ніж раніше. У зв’язку з цим Азаров упевнений, що необхідно також зайнятися пропагандою читання.

Newsru