Азаров обіцяє надати пільги книговидавництву та збільшити фінансування каналу «Культура» в 20 разів

Прем’єр-міністр Микола Азаров хоче створити потужний культурний телеканал. Про це він сказав в ході бесіди з письменником Андрієм Курковим.

«Напевно, в наступному році ми знайдемо гроші і зробимо хороший канал «Культура», де будуть, я перепрошую, не Шустери виступати, а люди, які можуть нести щось хороше», – сказав Азаров, передають «Українські новини».

Він зазначив, що йому буде дуже подобається російський телеканал «Культура», і він цікавився, який бюджет у цього телеканалу. Йому розповіли, що він становить 200 млн доларів, тоді як українського – близько 1 млн гривень.

«Ну, 200 млн доларів ми, звичайно, не знайдемо на наш канал, у нас це нереальна цифра, але принаймні разів у 20 збільшити фінансування нашого телеканалу ми можемо», – наголосив Азаров.

На думку прем’єра, при каналі має існувати громадська рада, в якій будуть присутні серйозні представники культурної сфери.

Також Кабінет міністрів готовий надати додаткові податкові пільги для українського книговидавництва.

«Ми готові надати якісь податкові пільги», – сказав Азаров. Крім того, прем’єр поскаржився на те, що сучасне суспільство читає значно менше, ніж раніше. У зв’язку з цим Азаров упевнений, що необхідно також зайнятися пропагандою читання.

Прем’єр розповів, що особисто часто ходить по книжковому ринку «Петрівка» в Києві і цікавиться книгами, які там представлено.

«Нещодавно ось був на Петрівці, пройшовся по розвалу, купив те, що мене цікавить. Я регулярно там буваю, оскільки мені подобається, що там вільний доступ до книг», – сказав Азаров. У той же час він зазначив, що в даний час на українському книжковому ринку присутня значна кількість неякісних російських книг.

«По-перше, величезна кількість російської макулатури. Якби я мав можливість, то я б просто не пустив їх на ринок. Ці книги нікому не потрібні. Вони низькохудожні, в них часто переважає вигадка і спотворення дійсності, а багато в чому вони й аморальні», – сказав Азаров.

Разом з тим він додав, що в країні цензура давно скасована, і тому наявність такої літератури є виключно питанням смаку і потреб суспільства.

«Не відзначити те, що книжковий ринок України перебуває під величезним впливом, будемо говорити, Росії, яка не кращим чином представлена у нас, не можна», – продовжив Азаров.

У зв’язку з цим він упевнений, що необхідно продумати заходи для того, щоб підтримати українське книговидання. На думку прем’єра, повинна активно розвиватися самобутня українська література.

Як повідомлялося, в липні міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що Кабінет міністрів не має наміру ліквідувати чинні податкові пільги для українських книговидавців.

У 2011 році українські видавництва збільшили частку тиражу україномовних книг в загальному тиражі виданих книг з 53,49% до 56,80% у порівнянні з 2010 роком. В цілому видавці скоротили тираж випущених в 2011 році книг в порівнянні з 2010 роком на 9,87%, або на 4,057 млн примірників, до 37,057 млн екземплярів.

Зазначимо, що минулого року уряд України відхилив програму популяризації вітчизняної книги, яку запропонувала Українська асоціація книговидавців спільно з Державним комітетом телебачення і радіомовлення. Програма повинна була подбати про пропаганду книг і читання до 2017 року, а також забезпечити просування української літератури за кордоном.

Newsru