Польський фестиваль Konfrontacje Teatralni приїде до Києва та Харкова

Через рік після широкої програми «Польський театр у Києві» Міжнародний фестиваль Konfrontacje Teatralni знову приїздить в Україну з презентацією кількох вистав. Відбудуться покази вистав у Києві та Харкові.

Перший польський театральний вечір стартує 12 вересня о 17.00 танцювальним перформансом знаної компанії «Люблінський театр танцю» – «NN». Вистава присвячена зірці «Російських сезонів» Сергія Дягілєва – Вацлаву Ніжинському. «NN» у постановці Ришарда Каліновського пропонує сучасний погляд на життя легендарного хореографа, демонструє жахливу реальність людського буття: пік кар’єри Ніжинського контрастує з поглибленням хвороби, талант і перфекціонізм стикаються зі щоденною безпорадністю.

Вечір продовжить монодрама сценариста та режисера із Лодзі Артура Урбанського – «Луна», заснована на реальних подіях. Черниця, зґвалтована своїм духовним наставником, стає героїнею телевізійного шоу. Спектакль, використовуючи конвенцію телевізійних програм, які паразитують на людській кривді, показує світ жінки, яка бореться з жорстокою долею. Сконструйована таким чином оповідь, у поєднані з виразною грою прекрасної варшавської актриси Кароліни Дафне Поркарі, досконало відтворює загубленість та емоційні проблеми людей, поставлених в екстремальні життєві ситуації.

Дещо в іншій тональності студія «Коло» грає «комедію з елементами драми» за сценарієм Вілла Керна до фільму «Пекельне таксі». Часом смішні, а інколи драматичні оповіді випадкових пасажирів звичайного таксі на Святвечір режисер Ігор Ґожковський вибудовує на тлі бурхливого життя варшавського мегаполісу

Своєрідним «бонусом» для київського глядача стане перегляд телеверсії вистави «Турандот» у режисурі Павєла Пассіні, що торік підкорила не лише киян, але й сувору публіку Единбурзького фестивалю (одразу кілька відзнак форуму).

Також Konfrontacje Teatralni цього року вперше презентують у Харкові. З 14 по 17 вересня можна буде побачити чотири вистави кращих театральних режисерів Любліна.

Майданчиком фестивалю стане приміщення харківського театру «Арабески».

Окрім чотирьох вистав, у рамках «Конфронтацій Театральних» у Харкові відбудеться триденний тренінг з сучасного танцю під проводом Річарда Каліновські.

Друг Читача