Перекладачі хочуть об’єднатися у спілку та проголосити маніфест

Українські перекладачі на Форумі видавців у Львові готуються об’єднатися в союз і проголосити маніфест «Перекладач – не дивак-ентузіаст»!

Основні положення маніфесту будуть розроблені під час фестивалю перекладів TRANSLIT, який традиційно проходить у рамках Форуму видавців.

«За 20 років незалежності в Україні вже виробився стереотип перекладача як дивака-ентузіаста, сподвижника книжкової справи, що відкриває простір для спекуляцій на тему вартості та якості його праці», – вважає Неля Ваховська, ініціатор створення Союзу перекладачів.

У рамках освіти Творчого союзу перекладачів і письменників (ТСПП) планується обговорення стандартів якості перекладу, а також забезпечення умов праці професіоналів. Крім того, 13 вересня вперше відсвяткують День перекладача.

«Переклад – це творча робота, тотожна праці письменника. Вона заслуговує поваги та гідної оплати», – зазначає Неля Ваховська.

У програмі фестивалю відбудуться зустрічі з перекладачами, презентації перекладних видань і дискусії про стан і перспективи перекладацької справи в Україні.

Кореспондент

 • Анонімний

  Шановні – ПОРА ДАВНО! Світ чекаю Українську Книгу-Мову для свого – власного оздоровлення Мудрістю нашого Слова перекладеного Мовами Світу! Дійте ТУТ і ВЖЕ!

 • Zaiigezund

  Ну, объедналися в спилку, заплатили внески, избрали своего яворивского,
  он тут же, полезет в депутаты, может даже и пролезет, а дальше что? Думаете,
  хозяева издательств начнут нормально платить? Щас! А уж если их чудом вынудят
  это делать – они тут же сформируют свой ограниченный контингент приближенных и недоторканых
  переводчиков, которые будут издателю, либо свои родственники в доску, либо согласятся
  отстегивать ему часть гонорара. Я против нового яворивского. К чертям этих дармоедов вместе с ИХ спилкой!  

 • друзі! ми не хочемо так називати маніфест! то просто невдала цитата із прес-анонсу! )))  
  шановний Zaiigezund, з Вашою налаштованістю час труну собі обирати й пісочком зверху притрушувати! не всі в цьому житті – яворівські!