Гільдія авторів США вимагає від Google Books 750$ за кожну е-книгу

Під час підготовки до нового судового процесу про старій угоді по книжковому проекту найбільшого світового пошуковика пристрасті розпалюються не на жарт.

Як повідомляє журнал Publishers Weekly, Гільдія авторів США та представники проекту Google Books продовжують надавати до суду документи, що обгрунтовують їх позиції в новому процесі. Хід судової баталії розпочався початку літа, коли суддя Денні Чин, що свого часу відхилила  перероблений варіант угоди по книжковому проекту Google, підтримав свіже клопотання Гільдії. До цього сторони під наглядом все того судді вели переговори протягом декількох місяців, але до спільного знаменника так і не прийшли, після чого представники інтересів авторської спільноти в черговий раз рішуче пішли в наступ.

У документах неможливо знайти жодного нового аргументу на користь можливого порушення прав при переведенні книг в цифровий формат і в цілому злих намірів корпорації Google. Гільдія боїться монополії проекту у сфері пошуку книг у Мережі та комерційних притензій в майбутньому. Керівництво Google Books традиційно відстоює необхідність сканування повного тексту для індексації і, відповідно, пошуку за словами (на благо як читацької аудиторії, так і авторів) і відхрещується від всіх інших гріхів.

Заявлена ​​сума компенсації, на яку претендує авторське співтовариство, ретельно підрахувало свої фінансові втрати. Кожна незаконно відсканована в рамках проекту Google Books книга оцінюється в 750 доларів. Оглядачі вважають, що близько чотирьох мільйонів видань з двадцяти мільйонів присутніх в каталозі  можуть бути захищені авторськими правами, так що загальний розмір компенсації може сягати  мільярдів доларів. Денні Чин своє вагоме слово про доцільність фінансових претензій Гільдії скаже в середині вересня, так що у сторін є ще більше місяця, щоб придумати нові способи пожвавлення судового процесу і не дозволити спостерігачам занудьгувати.

Pro-Books