Львів, Волинь та Закарпаття зацікавились підручником з історії, де є і Голодомор, і УПА, і Холодний Яр

Новий посібник з історії України стане додатковим підручником для вивчення історії у 5 класі, яким користуватимуться маленькі львів’яни. У ньому є факти, які опустили в основному підручнику. До прикладу, є теми, присвячені битві під Корсунем, Голодомору, УПА. Також у книжці детальніше описані дисидентський та рух шістдесятників, Українська революція, зокрема, Холодноярська республіка.

Про це на прес-конференції повідомила в.о. начальника управління освіти Катерина Гороховська.

Підручник коштуватиме 35 гривень. Управління освіти Львова закупить 2 тис. книжок для шкіл міста.

Посібник не буде основою для вивчення історії у 5 класі. Діти зможуть використовувати його як додатковий матеріал.

Автором книжки є вчитель історії львівської ССЗШ № 28 Андрій Закалюк. Він зробив посібник максимально доступним для п’ятикласників. Велика кількість малюнків та карт поряд із легким для сприйняття матеріалом дозволять школярам не лише ознайомитися з історією, а й зрозуміти її.

Управління освіти ЛМР підтримує ініціативу автора.

«Історія у 5 класі має бути цікавою і коротенькою. Крім того, вже давно дитина має користуватися не лише одним підручником. Має бути 5 читанок, 10 Букварів. Дитина має вчитися вибирати. Вона вже повинна змалечку звикати до змін», – розповіла в.о. начальника управління освіти Катерина Гороховська.

Посібник надрукували у видавництві «Астролябія». Робота для «Астролябії» була новою. Зазвичай видавництво працює над підручниками для вишів.

Над 160 сторінками книжки працювали півроку. Для друку використовували високоякісний папір та фарбу, дорогий картон. У видавництві розробили дизайн книжки та підібрали ілюстрацію.

«Принциповою справою є те, щоб над підручниками для школи працювали вчителі, які мають досвід спілкування з учнями. Коли це роблять академічні працівники, вони не розуміють одну річ: підручники, особливо для 5 класу, не мають мати дискусійного матеріалу. 10-11 років – це період, коли особа важко формується. Тому, має бути виважений образ, який малює дитині цілісну картину і надихає, даючи силу для життя», – заявив директор видавництва «Астролябія» Олег Фешовець.

Педагоги теж підтримують ідею видавництва такого посібника. Він буде цікавим не лише для вчителів-істориків, а й для класних керівників та батьків. Підручник зручний для використання. В ньому є всі необхідні дати, потрібні терміни з доступним поясненням, портрети видатних діячів і карти.

У львівських школах діти матимуть змогу працювати з підручником у малих групах з 4-5 чоловік. Це дасть змогу п’ятикласникам навчитися висловлювати власну думку та дискутувати.

Крім того, новим посібником зацікавилися освітяни з Волині та Закарпаття.

ЗІК