Лауреат «Каннських левів» привіз в Україну метрові книги

Відомий російський художник-ілюстратор Едік Катихін у своїй виставці «Дзеркало душі» показав величезні книги розміром 1х1,5 метра із зображенням мультяшних героїв, інтерактивні інсталяції – кабінки з двома отворами, через які можна спостерігати за дійством, яке розгортається всередині.

Це вперше в Україні,  в галереї «Щербенко Арт Центр», відкрилася виставка робіт цього лауреата премії «Каннські леви».

 Іспанське видання про мистецтво і культуру Lamono magazine охарактеризувало роботи художника як «вибух кольору, бризки якого повертають нас до тих днів, коли гра була епіцентром нашого життя». З ними важко не погодитись, адже мультиплікаційні герої, які зображені в роботах художника переносять глядачів у дитинство, в якому весь час пролітає в іграх. «Малювання для мене як повітря, якщо я не малюю – я мертвий. Художником я був ще з дитинства. Ілюстрації навчився в інституті. Ілюстраторові потрібно вміти перейматися чужими ідеями. А художник повинен проявити максимально тільки себе»,- розмірковує Катихін.

Нагадаємо, що Едик Катихін (1973 р.н.) – учасник понад 25-ти групових міжнародних виставок карикатури та графіки, переможець Міжнародного конкурсу карикатур в Бельгії, володар премії «Каннські леви». Його роботи були відзначені в рамках фестивалів коміксів «комміссія» і опубліковані в безлічі авторитетних видань, таких як Le monde (Франція), Hey! (Франція), DMPP (Франція), Street sketchbook (Англія), Marie Claire (Росія), «Афіша» (Росія) та ін. Роботи Катихіна знаходяться в Московському музеї сучасного мистецтва і в приватних колекціях в Іспанії, Канаді, Англії, Швейцарії , Данії, Німеччині, Ізраїлі та Росії.

ТСН