Президент зустрінеться з інтелегенцією в Криму, щоб обговорити мовний закон

Зустріч президента Віктора Януковича із представниками інтелігенції з метою обговорити мовний закон відбудеться 7 серпня у Криму.

У прес-службі президента повідомили, що акредитація на цей захід не проводиться, з чого можна зробити висновок про те, що участь представників засобів масової інформації не передбачена.

Віктор Янукович перебуває у Криму у робочій відпустці, яка триває з 7 липня.

Як повідомили ВВС Україна джерела в адміністрації президента, у зустрічі має взяти участь близько десяти відомих громадських діячів та діячів культури. Планується, що із президентом спілкуватимуться колишній президент Леонід Кравчук, поет Іван Драч, депутат парламенту і керівник товариства української мови “Просвіта” Павло Мовчан, академік, директор Інституту літератури ім.Шевченка Микола Жулинський, архітектор Лариса Скорик, співак Іван Попович, письменниця Марія Влад.

Минулого тижня голова Верховної Ради Володимир Литвин  підписав закон “Про засади державної мовної політики” і передав його на підпис президентові. Як вказується на сайті президента, “закон перебуває на підписі” у Віктора Януковича.

Керівник управління гуманітарної політики адміністрації президента Ганна Герман минулої п’ятниці, 3 серпня, наголошувала, що президент уважно вивчає і аналізує отриманий закон. На запитання, коли Віктор Янукович може його підписати, вона сказала, що може лише прогнозувати, що президент ухвалить рішення лише після того, як вислухає усі думки з приводу документа.

“Зазвичай президент сам вивчає, аналізує ситуацію, слухає різні сторони і тільки тоді ухвалює рішення. Я сподіваюся, що так буде і цього разу”, – наголосила у коментарі ВВС Україна Ганна Герман.

BBC Україна