Google поставив письменників на чолі виборчого списку

Вперше в новітній історії України список однієї з партій на парламентський виборах очолять письмнники. Брати Капранови отримали номери 1 і 2 у списку партії “Українська платформа СОБОР” під час з’їзду 4 серпня.

Як повідомили Капранови, розподіл місць у списку відбувався за рейтинговим голосуванням, а для формування першої п’ятірки використали Google – підрахувавши кількість посилань, яка припадає на кожного кандидата.

“Ні в кого з ініціативної групи немає особистих амбіцій. Тут зібралися люди самодостатні, які вже дещо зробили для України і здобули певний авторитет. Жоден з нас не бачив себе політиком – якби не війна, що її розпочала українська влада проти власного народу і проти власної держави. А на війні все вирішує доцільність. Тому коли колеги вирішили, що на чолі списку мають стояти ті, хто більш впізнаваний виборцями, довелося погодитися. Хоча в списку є значно більш достойні люди, ніж ми, ” – сказали Брати Капранови.

Проте, як твердять письменники, для них до останнього залишалося невідомим, кому доведеться взяти на себе тягар 1-го місця, а кому 2-го. Те, що першим поставили Віталія, швидше за все, пояснюється абеткою – а проте не має жодного значення.

Окрім Братів Капранових в першій десятці списку Української платформи СОБОР з літераторів присутні також письменник Михайло Слабошпицький та поет Рауль Чілачава.

Загалом же п’ятірка має такий вигляд:

1-2. Брати Капранови

3. Володимир Огризко, міністр закордонних справ 2007-2009

4. Олександр Палій, історик, публіцист

5. Тарас Компаніченко, кобзар

Нагадаємо, що Українська платформа СОБОР висунула на вибори список з моральних та громадських авторитетів, відправивши своїх діючих депутатів на мажоритарні округи, щоб там вони пройшли “народну люстрацію”.

Друг Читача