Опитування: українці не знають своєї культури

Переважній більшості українців не відома власна культура. Про це свідчать результати опитування, проведеного дослідницькою компанією GFK Ukraine у другому кварталі нинішнього року. Лише 16 відсотків респондентів добре знають свою культуру й традиції України. За підсумками опитування, понад 90 відсотків респондентів прагнуть більше довідатися про географію, історію, видатних особистостей минулого та сучасності. Втім експерти переконані, що такі показники не є критичними. Однак зауважують: на ставлення до української культури надто вплинув Радянський Союз, через що до неї зараз іноді ставляться неоднозначно.

Киянка Ольга Перехрест цікавиться українською літературою, історією, народними піснями. Однак все одно вважає, що знань їй бракує.

«У мене досить мало знань стосовно якихось обрядів чи звичаїв. У родині не було прийнято, тому я цього не знаю і зараз починаю цікавитись цим сама. Щоб знати щось про Україну, треба, щоб або тобі це хтось в голову вкладав, або в тебе самого було якесь зацікавлення. А бажання вчити щось самому виникає далеко не в кожного», – зазначає Ольга.

При цьому Ольга відзначає, що виховувалася у російськомовній сім’ї. Через це, за словами дівчини, їй передавалися інші культурні традиції, деякі з яких зовсім не перетиналися з українськими.

Водночас 62 відсотки українців визнають, що мають недостатньо знань про Україну і тому не можуть поділитися ними зі своїми рідними. А 65 відсотків не проти дізнатись про Україну більше.

За матеріалами Радіо “Свобода”