Читає книжки лише кожен четвертий українець – наслідок «лихих 90-х»

Для 73% населення книга не входить у сферу зацікавлень, – такі результати цьогорічних досліджень компанії GfK Ukraine. Серед причин того, чому українці не читають, експерти вказують на наслідки «лихих 90-х», старіння бібліотечних фондів і відсутність моди бути освіченим.

За даними фахівців, нині щодня чи майже весь тиждень читає трохи більше ніж 15% українців, 19% – беруть до рук книгу раз на місяць.

«Саме в молодих українців гасне інтерес до книг. Якщо у 2009 році серед тих, хто щодня відкривав книгу, був 31% людей до 30-и років, то у 2011-у році показник впав до 26%. Натомість люди почали більше уваги приділяти інтернету й комп’ютеру», – зауважують дослідники.

Найбільше начитана у Європі нація – шведи. Близько 84% із них щороку прочитує щонайменше одну книгу. За даними соціологів, у Казахстані та Естонії чверть населення країни не читає книг узагалі.

У Бразилії до читання книг заохочують в’язнів. За кожну прочитану книгу їм скорочують термін перебування за ґратами на 4 дні. В’язні можуть вибирати між художніми творами, філософськими чи науковими працями. На читання однієї книги дають до місяця часу. У рік зараховують до 12 прочитаних книг.

Газета по-українськи

  • Судячи зі змісту статті, її назва мала б бути такою: ”
    Кожен четвертий українець читає книжки – наслідок “лихих 90-х”