Британські власники рідерів використовують пристрої для «конспірації» читацьких уподобань

Свіже опитування виявило, які літературні уподобання жителі Сполученого королівства воліють приховувати від цікавих оточуючих.

За повідомленням газети The Daily mail, минулого тижня один із популярних споживчих порталів провів онлайн-опитування, що стосується деяких значущих, але неочевидних читацьких звичок. У ньому взяли участь 1863 британці, які є користувачами пристроїв для читання цифрових книг. Якщо вірити результатам (досить умовним при невиразності питань і відсутності необхідних уточнень у відповідях, але, тим не менш, вони становлять певний інтерес), 58% опитаних використовують свої букрідери «для конспірації», оскільки не хочуть, щоб оточуючі могли розглядати обкладинку книги та виявити тим самим їхні літературні вподобання. При цьому 34% всіх респондентів використовували рідер для читання еротичних романів, 57% бентежить той факт, що вони читають дитячі книги (наприклад, «поттеріану»), а 26% вважають за краще приховувати внутрішню схильність до науково-фантастичної літератури.

Дивно, що 20% власників рідерів, як виявилося, дещо надмірно стурбовані збереженням своєї читацької репутації: кожен п’ятий заявив, що в разі втрати пристрою він не стане докладати зусилль до його повернення, оскільки соромиться своєї книжкової колекції. Тим часом, є деталь, що стосується розбіжностей між тими добірками книг, які збережені в бібліотеці власників рідерів і реально читаються. Так, 71% електронної книжкової продукції, що розмістилася на «полицях» особистих віртуальних бібліотек – це автобіографії, політичні мемуари та інша нехудожня література. Однак на ці поважні сегменти припадає лише 14% реально прочитаних книг. Більше половини респондентів (55%) зізналися в тому, що прочитали менше третини вмісту своїх бібліотек.

Pro-books