У Рівному з’явилися незвичні шпаківні з книжками

Стартувала Всеукраїнська ініціатива «Додай читання». Суть проекту така. Для створення середовища, що активізуватиме читання серед дітей, у громадських місцях (фойє кінотеатрів, поліклінік, розважальних центрів, кафе тощо) слід встановити «експрес-читальні» – привабливі різноманітні полички чи футляри-кейси («шпаківні», «хатинки») з книжками у вільному доступі, які можна почитати і повернути на місце, заповнивши читанням кілька «додатково знайдених» хвилин.

 

Перші шпаківні, що принесли дітям книжки, прилетіли в Рівне, де в міському Палаці для дітей і молоді відбулося справжнє свято – з гостями-письменниками, з книжками-подарунками та прем’єрою пісні. В цю гру з нами грав …магазин «Епіцентр», який виготовив кумедні полиці. Дітям з дитбудинка «Олександрія» та школи «Особлива дитина» прийшлося до смаку, як і дитячому ансамблю «Вітамін» з ПДМ, які заспівали новісіньку пісню «Читання – сила». Книгарня «Читай», що в ТЦ «Чайка», подарувала дитячі книжки на підтримку Всеукраїнської ініціативи «Додай читання».

 

 

Найважливіше питання: Як це працює?

Книжковий кейс виготовляють на замовлення або власноруч. Наповнення книжками – благочинна діяльність громад, установ, осіб, що підтримують соціальну значимість руху «Додай читання».

Дарунок у спільне користування книжок з домашніх бібліотек громадян вітається!

Розміщення координується активістами громадської ініціативи «Додай читання», які діють із залученням установ, громадських організацій, приватних осіб та узгоджено з органами місцевого врядування.

Триватимуть творчі змагання з оформлення міні-читалень, читацькі конкурси тощо. Разом з тим, це точки оперативного інформування щодо просвітницьких заходів для дітей та місце довільних бліц-зустрічей з письменниками та митцями.

Перебіг подій висвітлюватиме Інтернет ресурс «Додай читання – ADD READING».

 

Автор та координатор проекту – Джеккі Мандрівниця, Казкарка Джінні в минулому, Євгенія Пірог на книжкових обкладинках

 

«Всеукраїнська ініціатива «Додай читання»: для вас і разом з вами!

Весна! Книжки прилетіли!», – закликають організатори.

Друг Читача