ДАПАШЛІВИ наступного тижня: Котляревський, Мопассан, День Матері, електронна книга, а також вуличні вистави та «Київські лаври»

«Друг Читача» – не міністерство торгівлі освітою та культурою, тому  ми вас посилаємо тільки в пристойні місця. Для цього і створена рубрика «ДАПАШЛІВИ». Найближчими вихідними та наступного тижня маємо заходи до вибору, до кольору.Тож…

 

У суботу, 12 травня, є можливість сходити до театру імені Франка на дійсно професійну постановку п’єси «Наталка-Полтавка» за Котляревським, зачинателем української літератури. Якщо класика вже не вражає, тицяйте тут. Бачите, можна сходити в Будинок письменників України на «Севама-фест» та послухати молоду-молоду та українську-українську поезію (Координатор не хто-небудь, а сам Сергій Пантюк!).

 

У неділю, 13 травня, просто не можна пропустити вуличні вистави польських театрів, як уже відомого киянам  театру «Бюро Подорожей», так і новачка на наших теренах «Театру Снів». «Бюро Подорожей» – учасник великих театральних фестивалів та володар престижних премій. Цьогоріч він представить українцям виставу «Carmen Funebre» про біженців з Югославії.  Театр використовує додаткові елементи посилення інтенсивності переживань: вогонь, світлові ефекти та вражаючу музику. «Театр Снів» покаже спектакль «Кімната» (реж. Зджіслав Гурський). Дивовижна кімната знаходиться на кордоні марень і реальності. Її мешканець абсолютно не такий як ми, він більший за нас і світ його теж більший. Словом, приходьте на Площу під Аркою Возз’єднання (Володимирський узвіз, 2) о 21:00. І ще одна приємність – вільний вхід.

 

 

У понеділок, 14 травня, до Дня Матері відбудеться тематичний прозово-поетичний вечір. Якщо дитина — ваш хрещеник (племінник, двоюрідний брат)? Сяде на голову, ще й поганятиме. А якщо… страшно подумати — це — ваше чадо? Розповідати про досвід зустрічі із ДИТИНОЮ, і те, як згаданий досвід уплинув на творчість, будуть:
Іван Андрусяк, Леся Воронина, Олександр Дерманський, Олена Захарченко, Ірена Карпа, Олаф Клеменсен, Олеся Мамчич, Дзвінка Матіяш і Галина Ткачук. З такими співбесідниками не нудьгуватимеш. Не забувайте, що початок — о 18:30 в книгарні «Є».

 

У вівторок, 15 травня, цікаво було в відвідати круглий стіл «Володимир Винниченко: біографія і психоаналіз». Якщо ви не знайомі з психоаналізом, то вас може шокувати ця метода дослідження біографій митців, тож тримайтеся. Якщо знайомі, то будете вражені філігранним застосуванням цієї психоаналітичної школи до життя Винниченка. У рамках заходу відбудеться обговорення книжки Степана Процюка «Маски опадають повільно» (про Винниченка). До слова запрошені: літературознавці Віра Агеєва і Тамара Гундорова, письменник Анатолій Дністровий, поет Іван Коломієць, літературознавець Володимир Панченко, письменник Степан Процюк. Буде гаряче!

 

У середу, 16 травня, можна сходити на екранізацію романа Гі де Мопассана «Милий друг». Це – історія сходження до багатства Жоржа Моруа, колишнього військового, який з легкої руки свого друга починає писати оповідання про військові пригоди. У такий спосіб дорога у вищий світ була відкрита, і Моруа користується допомогою світських дам. Краще один раз побачити..

 

 

Якщо наважилися, то уважно вивчіть тут найближчі до вас кінотеатри і найнижчі ціни на квитки.

 

У четвер, 17 травня, треба йти на Відкриття  VII Міжнародного фестивалю поезії «Київські Лаври» і там дізнатися імена нових лауреатів Премії фестивалю. До речі, читатимуть лауреати минулих років: Тарас Федюк (Київ), Олексій Цвєтков (Нью-Йорк), Петро Мідянка (Закарпаття),  Борис Херсонський (Одеса), Бахит Кенжеєв (Нью-Йорк), Богдан Задура (Варшава), Анатолій Кичинський (Херсон). Початок о 19-ій в «Дивані». Повна програма  фестивалю тут. Якщо не подобається, то не морочте голови і купуйте квитки на поїзд до Харкова – там якраз встигнете на заходи «Київських Лаврів у Харкові», що їх координує Сергій Жадан. Або ж приходьте у магазин «Книги» на Пушкінській, 8-А (Київ) на презентацію книги Тетяни Ковтун «Вирій загублених душ» о 18:30.

 

У п’ятницю, 18 травня, в букарні «БАБУЇН» (вул. Симона Петлюри (колишня Комінтерну), 10, станція метро «Університет») відбудеться круглий стіл «Електронна книга: рятувальник чи вбивця?». Якщо ви власник рідера, то ця сорочка буде вам близькою до тіла. Крокуйте в ногу з прогресом та завітайте на цей проект журналу «ШО» о 19-30. Учасники: Наталія Виноградська – видавництво «Клуб сімейного дозвілля» (Харків), Михайло Котомін – видавництво Ad Marginem Press (Москва), Геннадій Корнєв – PocketBook International (Київ), Олексій Кузьменко –  Dobra Book (Вашингтон – по Skype), Олексій Нікітін, письменник, (Київ), Ольга Черепанова – видавництво Glowberry Books (Київ). Куратор проекту й модератор – Завен Баблоян, видавництво «Око» (Харків)

 

Побачимося на виставах та презентаціях!

Гарних вам книжкових новин і новинок!

І не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» на сайті «Друг Читача» щоп’ятниці.