Прокуратура перевіряє ситуацію з рейдерським нападом на журнал «Всесвіт»

Прокуратурою міста Києва організовано перевірку подій, що сталися 26 квітня в приміщенні редакції журналу «Всесвіт», розташованому на вул. Михайла Грушевського у Києві.

Як повідомили УНІАН у Відділі зв’язків із засобами масової інформації прокуратури Києва, Головному управлінню МВС України в м. Києві доручено провести перевірку за цим фактом та прийняти рішення.

Крім того, прокуратурою столиці перевіряється законність відчуження приміщення за вказаною адресою та реєстрації права власності на інших осіб.

Як повідомляв УНІАН, керівництво журналу «Всесвіт» заявило, що 26 квітня було вчинено спробу рейдерського захоплення приміщення редакції.

«У результаті 83-річний шеф-редактор опинився в лікарні. Рейдери вимагали негайно звільнити приміщення на вул. М. Грушевського, 34/1, яке офіційно належить ТОВ “Видавничий дім “Всесвіт”, президент якого – Олег Микитенко. Були погрози розправи», – йшлося у листі редакції.

Сьогодні, 28 квітня, на прес-конференції в УНІАН керівництво редакції журналу «Всесвіт» заявило, що якісь особи викупили 60% статутного капіталу ТОВ “Видавничий дім “Всесвіт” і вимагають проведення позачергових зборів учасників товариства з переобрання нового керівника.

«Президент видавництва «Всесвіт» повідомив, що особи, які намагалися захопити приміщення, заявили, що вони нібито викупили 60% статутного капіталу в інших учасників», – сказав заступник головного редактора журналу Дмитро Дроздовський.

«Раптом з’являються три громадянина, назвалися юристами, представниками тих колишніх працівників «Всесвіту», які вже давно не працюють, але все ще лишаються членами товариства», – зазначив О.Микитенко і додав, що ці люди повідомили його, що приміщення відтепер не належить журналу.

 

*** Український журнал іноземної літератури «Всесвіт» – найстаріший український літературний журнал, який видається з січня 1925 року, заснований видатними українськими письменниками Василем Елланом-Блакитним та Миколою Хвильовим, і художньо редагований Олександром Довженком.

За 85 років свого існування часопис надрукував понад півтисячі романів, тисячі поетичних добірок, повістей і драматургічних творів, тисячі статей, розвідок, есе, репортажів та інтерв’ю авторів зі 105 країн світу в перекладах із 84-х мов світу.

При журналі «Всесвіт» присуджується престижна літературна премія Ars Translations («Мистецтво перекладу») ім. Миколи Лукаша.

За матеріалами УНІАН