Перша мистецько-просвітницька вечірка «Видатні українці» пройшла у Спілці письменників

28 січня фронтмен гурту «Тінь сонця» Сергій Василюк провів першу мистецько-просвітницьку вечірку «Видатні українці. Січень». Захід відбувся у приміщенні Національної спілки письменників України. Вшановували переважно літераторів – видатних українських поетів Василя Симоненка, Василя Стуса та Володимира Сосюру, а також автора культової книги «Холодний яр» письменника Юрія Горліса-Горського. Принагідно згадали і легендарного пілота, видатного інженера-винахідника та політика-самостійника Левка Мацієвича, а також відзначили Акт Злуки 1919 року. Проте левову частину часу було присвячено усе-таки літераторам. Чи то приміщення зобов’язувало, чи то видатних літераторів у нас справді більше, ніж будь-кого іншого…
Історики, письменники та організатори читали доповіді і вірші. Доповідачами на вечорі були письменник та громадський діяч Володимир Шовкошитний, історики – професор, директор Центру українознавства Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка, академік Академії наук Вищої школи України Володимир Сергійчук, Ігор Гирич (його регалії взагалі займають цілий абзац), і самі організатори — Сергій Василюк та Олексій Захарченко. А вірші класиків читали поети Сергій Пантюк, Дмитро Княжич та Дмитро Щербина.

Сергій Пантюк натхненно читає вірші

 

Під час свого виступу Володимир Шовкошитний заявив, що більшість присутніх народилися після пєрєстройкі, але можуть пам’ятати період агонії Радянського Союзу. І це було щирою правдою. Оскільки серед присутніх більшість справді становила молодь, головною інтригою вечора було питання «чи співатиме Василюк?». Питання вирішилося позитивно – його виступ поставив логічну крапку у вечірці.

Сергій Василюк порадував присутніх своїм співом

 

Друг читача