Український ПЕН-клуб вступився за Юрія Винничука

Український центр Міжнародного ПЕН-клубу «закликає органи влади припинити політичні переслідування в Україні, обмеження свободи слова та втручання в літературно-мистецьку діяльність». Про це йдеться в заяві організації, текст якої наводимо повністю.

 

Український центр Міжнародного ПЕН-клубу

ЗАЯВА

з приводу політичних переслідувань письменника Юрія Винничука

 

За повідомленням засобів масової інформації, 23 січня цього року до львівського письменника Юрія Винничука додому прийшли міліціонери і зажадали письмових пояснень з приводу його вірша, прочитаного кілька місяців тому в Києві на фестивалі «Ніч Еротичної Поезії». Підставою до таких дій, за словами міліціонерів, стала скарга депутата Верховної Ради від Комуністичної партії України Леоніда Грача до прокуратури, – про те, що згаданий вірш є начебто порнографічним твором, а також містить у собі заклики до насильницького повалення наявної влади.

Письменник відкидає ці звинувачення як цілковито безглузді і вважає втручання політиків, прокурорів і держчиновників із так званої «Національної комісії захисту суспільної моралі» в суто літературні справи абсолютно протизаконним.

Український ПЕН-центр поділяє позицію письменника щодо протиправних дій державних органів і звертає увагу української та міжнародної громадськості на небезпечну тенденцію відновлення політичної цензури в Україні та дедалі численніші приклади тиску з боку міліції, прокуратури та служби безпеки на письменників, журналістів, науковців і громадських активістів. В останні два роки, за президентства Віктора Януковича, ця тенденція, на жаль, набула системного характеру.

Український ПЕН-центр закликає органи влади припинити політичні переслідування в Україні, обмеження свободи слова та втручання в літературно-мистецьку діяльність. Закликаємо українських письменників і митців, а також закордонних колеґ приєднатися до нашого протесту.

віце-президенти Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу

Андрій Курков, Микола Рябчук

 • Та таке… еротика має бути еротичною, а не огидною.
  Хтось сказав матюк… інші захоплено аплодували.
  А чому ви радієте, шановні? Вірш сіренький. Тільки й того, що його читав Винничук. Де він був років з п’ять тому? Даремно його помітили і додали значимості…Спершу хай шановні митці повбивають пі….сів у собі.
   
  Чия це мрія? Щоб в нових країнах,.

  Збудованих на
  наших помилок руїнах,.

  Постали обеліски
  членам до небес.

  На втіху дурникам
  такий прогрес…