Шкляр: Віктор Баранов сказав, що тільки дурень не захоче співпрацювати з владою

Василь Шкляр висловив своє підозріле ставлення до нового голови Національної спілки письменників України в інтервю Радіо «Свобода». На запитання журналіста про те, чим є нині Спілка письменників – творчою організацією чи органом, який відповідає за побутові справи, Шкляр відповів:
– Мені здається, що Спілка письменників повинна виконувати свою роль як профспілкова організація. Щодо творчих питань, то навряд чи їй вдасться коригувати чи посилювати, чи бути каталізатором творчості. Тому що кожен письменник, кожен митець – насамперед індивідуаліст, самотній вовк. З Віктором Барановим ми завжди були у дружніх стосунках. Але мене неприємно вразило те, як він ставиться до звань. Коли Борису Білашеві дали звання Героя України, він відповів, що буде захищати кожного письменника і добре, що цього підтримали, і погано, що в останні роки якраз не давали цих звань – заслужений діяч мистецтв, заслужений діяч культури. Апофеозом тої фразеології було, коли він сказав, що тільки дурень не захоче співпрацювати із владою. Знаєте, такий пафос мені не до душі. Якщо ці вислови втіляться в конкретну співпрацю із владою, то я, напевно, вийду зі Спілки. Спілка письменників такою мені не потрібна.

Разом з тим Шкляр не сприймає Спілку як рудимент Радянського союзу і підкреслює:

– Спілка повинна бути як профспілкова організація, я її розглядав як одну із цитаделей захисту української духовності, мови, культури.

За матеріалами Радіо «Свобода»