Видавничий проект Amazon, що об’єднав 50 тисяч передплатників, згортають

Засновник одного з умовних підрозділів ритейлера Amazon, призначеного для випуску книг, підвів підсумки роботи за рік і оголосив про закриття проекту.

Знаменитий автор ділових бестселерів Сет Годін рік тому оголосив про запуск Domino Project, створеного на платформі Amazon і покликаного «знову винайти» деякі фундаментальні принципи книговидання. Засновник проекту збирався зробити ставку на фактичну відсутність посередників, більш тісний зв’язок читача з автором і видавцем, гнучку систему ціноутворення і переваги цифрового формату для розповсюдження невеликих за обсягом маніфестів, ядром кожного з яких мала стати якась потенційно «вірусна» ідея.

Перша книга проекту, автором якої став сам ініціатор Domino, вийшла в березні 2011 року і з’явилася в продажу на Amazon Kindle в цифровій-версії, аудіо-форматах, плюс у твердій палітурці у двох варіантах: звичайному і колекційному. Дванадцятий за ліком «маніфест», доступний читачам віднедавна, являє собою поему молодої американської поетеси Сари Кей, широко відомої своїми усними публічними виступами. Годін у своєму блозі заявив про те, що ця новинка – останнє «дітище» Domino Project. За його словами, ініціатива може бути визнана успішною по більшості заданих на старті показників, але все ж це проект з обмеженим строком існування, а не довічне зобов’язання займатися книговиданням.

Цікаві міркування, які Годін висловив за підсумками річного досвіду розвитку Domino. Передбачуваний висновок про те, що розроблена ним концепція довірчого маркетингу допомогла об’єднати навколо проекту 50 000 передплатників, які, у свою чергу, посприяли зростанню популярності кожної з книг. Без подібного інструменту видавці не мають можливості вийти до читачів, а книготорговці продовжують просувати одні книги на шкоду іншим. Електронні книги, як вважає Годін, кардинально змінюють структуру книжкового бізнесу, хоча відповідна маркетингова платформа з технічної точки зору знаходиться на початковому етапі розвитку. Випуск е-книг за системою спонсорської підтримки визнаний економічно вигідним для читачів, спонсорів та авторів. Між тим, виправдав себе і сегмент колекційних друкованих видань, на який також спокусився проект – для частини читачів книги як і раніше залишаються чимось більшим, ніж просто слова на папері.

Pro-books