Акторка Анна Димна хотіла би, щоб у Києві з’явився Літературний салон

Вчора о 19 годині в Молодому театрі відбулася досить незвична акція. Польський інститут представив до уваги українського глядача Літературний салон краківської акторки Анни Димної. Троє польських та троє українських акторів читали вірші польських поетів у супроводі акордеонної музики у виконанні тріо “Motion”.

Такий салон існує в Кракові вже майже десять років. Щонеділі о 12 годині читання відбуваються в Театрі імені Юліуша Словацького.

За матеріалами УНІАН

– Усе почалося з того, що ми засумували за поезією, – розповідає Анна Димна, – адже вона зникає з нашого життя. Одного разу мені наснилося, що я дуже знервована, але потім відкриваю 116-й сонет Шекспіра – і заспокоююся. Після цього я поговорила з колегами, й ми вирішили влаштовувати такі салони. Спершу з нас сміялися, мовляв, якісь божевільні, читатимуть вірші, хто прийде це слухати? Але вже на перший салон прийшов такий натовп людей, що не всі вмістились у залі. Так само й на наступні. І ось сьогодні в нас буде 353-й салон. Ми повідкривали філії в різних польських містах. Подібні салони існують у багатьох містах Європи. Непогано було б, якби щось таке з`явилось і в Києві. Адже поезія робить людей кращою. Ми читаємо свої улюблені вірші, на цих салонах зустрічаються друзі, різні покоління акторів, родичі, це справді особлива атмосфера.

За матеріалами УНІАН