У Львові перезентують переклад грецькою Тараса Шевченка

20 жовтня в актовій залі Національного університету «Львівська політехніка» відбудеться презентація грецького перекладу творів Тараса Шевченка.

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» зініціював презентацію у Львові двомовного (грецькою і українською мовами) видання творів Тараса Шевченка під назвою «Заповіт», підготовленого Товариством української діаспори у Греції «Українсько-Грецька Думка» (голова – Галина Маслюк) і виданого за підтримки Української Ради Миру (голова – перший Президент України Леонід Кравчук). Активну допомогу у появі творів мовою еллінів надала влада Греції, зокрема Грецький департамент Української Ради Миру.
Вперше з цією унікальною збіркою творів Тараса Шевченка мали можливість ознайомитися греки, українці Греції на презентації, що відбулася в Афінах цього року за участю голови Української Ради Миру Леоніда Кравчука, передає ЗІК.
Голова української громади у Греції Галина Маслюк (яка була ініціатором видання) підкреслила роль української діаспори Греції у входженні України в культурний простір Греції і значення цієї збірки.
«Ще один внесок української діаспори у справу поширення української культури в світі, піднесення іміджу України, розвитку міждержавних стосунків. Ще одна нагода для українців відчути гордість за свою мову, історію, культуру», – зазначила Галина Маслюк.
У презентації ювілейного збірника «Заповіт» у Львові візьмуть участь Галина Маслюк, Дімітріос Теодоролєас, член Ради директорів Грецького департаменту Української Ради Миру, представники владних структур, освітяни, науковці, громадські діячі, студентська молодь та професорсько-викладацький склад Львівської політехніки та інших вузів міста.
Презентація буде супроводжуватися показом фрагментів фільму, присвяченого 60-ій річниці діяльності Української Ради Миру, завдяки підтримці якої це видання творів Кобзаря з’явилося у Греції. Тепер грецькі інтелектуали, молодь, літературознавці та усі охочі мають можливість на рідній мові доторкнутися до творчості Тараса Шевченка.
На презентації будуть представлені інші видання Українського товариства у Греції, зокрема двомовна книга про Голодомор та брошура про УПА.

RegioNews