Хто там співає по нерусскі?

Пробачте – закипіли. Тому обійдемося без китайських церемоній та української ввічливості. Адже те, що роблять на „Радіо Рокс” пан Сергій Кузін та пані Соня Сотник інакше як паскудством не назвеш. Ідеться про програму „9-45”, в якій вже другий день поспіль висміюються мови українських нацменшин: вчора – чехів, сьогодні – угорців.

 

Пан Кузін, як йому здається, дуже дотепно, перекривлює складні і незрозумілі слова відповідно чеських та угорських рок-груп, а пані Сотник голосно йому підгигикує. Пафос програми звучить приблизно так: „сматрі, какіє смєшниє еті нерусскіє”.

 

Звісно, чужа мова часто звучить дивно, іноді й справді смішно, і на цю тему часто жартують в побуті. Особливо популярними були подібні жарти в радянські часи, коли „неруські” поділялися на „чурок”, „хохлів”, „чухонців” та „чукчів”. Але почути подібне у ХХІ столітті у незалежній Україні та ще й на адресу народів, які живуть з нами пліч-о-пліч – це вже просто безприділ.

 

Уявляємо, яку реакцію викликала б подібна передача, де б висміювалася російська мова! Як би назвали ведучих і господарів такої радіостанції? Фашистами? І мали б рацію. Бо це – звичайний фашизм, а точніше, його радянська версія.

 

Не будемо зайве згадувати, що угорська і чеська мови захищені Хартією мов нацменшин – ви й самі знаєте, що на практиці у нас захищають тільки й виключно російську мову. Але згадаємо, що частина угорців та чехів – це громадяни України, з якими завтра нам доведеться вітатися, працювати, чаркувати – так само, як із болгарами, кримськими татарами, гагаузами, євреями, греками… Я ми будемо дивитися їм в очі?

 

Ну, з паном Кузіним зрозуміло – людина виросла в Білорусі, але не володіє білоруською, живе в Україні, але не володіє українською. Хто не знає – він свого часу закінчив Львівське політичне училище і радянський варіант фашизму в’ївся в його організм на клітинному рівні. До речі, досить типове явище – англійську пан Кузін знає. Він пишається знанням англійської точно так, як пишається незнанням чеської, угорської, білоруської та української та неповагою до них. Пишатися незнанням – це взагалі дуже характерно для радянських людей.

 

Але ж Соня Сотник? Шановна Сонечко, невже ви не розумієте, що ви – точно такая „нєрусская”? Невже ви не розумієте, що угорці та чехи – брати нам? Невже ви не розумієте, що точно так завтра будуть сміятися з вашої „хохляцької”? А якщо розумієте, то чому не зупинили вашого боса? Чи в контракті є зобов’язання підгигикувати всьому, що б він не сказав?

 

Ксенофобія – заразна. Коли міністру торгівлі освітою можна ображати галичан – то чому б радіоведучим не образити угорців? Якщо міністр внутрішніх справ не приховує своєї ненависті до кримських татар, то чи можна мати претензії до якоїсь там радіостанції? І що тут дивуватися, що угорська спільнота має відчутні сепаратистські настрої – зокрема піднімає угорські прапори над офіційними установами і переіменовує міста? Як їм жити в країні, в якій з них знущаються?

 

В Україні існують органи, які мають впливати ЗМІ з метою недопущення подібних явищ. Але самі розумієте – вони зараз зайняті боротьбою з ТВі та іншими незалежними мовниками. А Радіо Рокс – це цілком лояльна та багата організація, не кажучи вже про те що сам пан Кузін впливовою людиною і не вилазить з майданчиків найпопулярніших телешоу. Тому офіційної реакції чекати годі.

 

Але є ще громадяни України. І в першу чергу – українці. Люди! Це наша країна! Невже ми дозволимо, що у ній принижували людей за національною ознакою? Хто, як не ми, які були точно у такій ситуації в радянські часи, знаємо, наскільки це образливо і несправедливо? Хто, як не ми, повинні дати по руках, а може, й по морді фашистам, які окопалися у владі та на радіо?

 

Саме тому ми вимагаємо від Радіо Рокс офіційних вибачень на адресу угорців та чехів. Ні, ми не будемо подавати до суду – адже усі знають, що таке українські суди. У нас знайдуться інші методи, щоб захистити братні народи від радянсько-фашистської ідеології, яка, на жаль, сьогодні панує не тільки на Радіо Рокс, але й вцілому в українській владі.

 

Ми розуміємо також, що після цієї публікації на Радіо Рокс для нас дорога закрита – але, слава Богу, ми не музиканти. Ми розуміємо, що деякі телеканали внесуть нас до списку небажаних гостей – адже ефірна мафія насправді існує. Але ми не можемо терпіти, коли принижують людей за національною ознакою. Ми не можемо мовчати, коли знущаються з наших братів, користуючись монополією на ефір та правом говорити у мікрофон.

 

Фашизм в Україні не пройде. Навіть не сподівайтеся.

 

Брати Капранови для УП

 • Анонімний

  якшо таваріщу Кузіну і надалі захочеться познущатись з чештини, то я можу підказати: слово bydlo чеською означає зовсім не те, чим таваріщ Кузін є насправді

 • Скажіть будь ласка, навіщо Ви їх слухаєте? Ось наприклад всі газони міста Києва загиджені собаками, та якщо в це лайно не вступати то воно не смердить!

  • Sasha

   Отже, в принципі, нехай лавно лежить всюди, лиш ти не наступити

 • Anslob

  Стаття – повна маячня. Ранкове шоу на радіо “Рокс” – радісне, веселе, дотепне та одне з небагатьох адекватних шоу в нашому радіоефірі. А от саме такі “задроти”, як автори статті і розпалюють ворожнечу між меншинами та у будь-чому намагаються розгледіти якесь “гівенце”

  • Sasha

   Anslob написав багато цікавих і розумних статтей… зовсім не маячню. Найгірше те, що великій кількості людей реально видаються нормальними абсолютно дикі речі. А потім дивуються, звідки взялось поняття бидломаси.

 • AHTUNG

  На западной Бандеру с Шухевичем боготворят! Они канеееееешна же не фашисты, они сука герои!! Статья- КГАМ

  • Святослав

   до чого тут Бандера і Шухевич до фашизму? Фашизм – це обєднання політики і релігії, як, наприклад, зараз в Росії де є обєднання політики і православя головного мозку.

 • Anslob

  До чого тут бидломаса? Просто не потрібно виривати фрази з контексту та будувати на цьому далекоглядні висновки. Навряд чи у радіо Рокс загалом та у шоу Камтугеза зокрема така велика аудиторія лише через те, що вони “знущаються над мовами нацменшин”, правда ж? 😉 Зауважу також, що згідно з дослідженнями більшість цієї аудиторії – це серйозні працюючі люди, за 30, які вже здобули у своєму житті певних успіхів – і за що Ви їх обізвали бидломасою тільки що? Взагалі від статті трохи “підсмерджує” заказухою, можливо не за гроші, а так – Кузін комусь не вгодив)

 • Iskra

  шановні панове Капранови
  ви все правильно написали, абсолютно з вами згоден – так воно і є. але, зауважте, будьте ласкаві, використання термінів: фашизм – то геть інше, а в даному випадку описано ШОВІНІЗМ

 • Библиотека ХГУПТ

  Одно дело уважать нацменьшинства, другое когда эти  нацменьшинства навязывают свою культуру и мораль всей остальной стране.
  Какой по Вашему должна быть реанция большинства на это?
  Скажите спасибо что просто высмеивают.

 • Ця мерзота тому так розперезалася, бо Росія  підкидає іудині гроші, які віддають  трупами. Багато ефемок розперезалося до того, що їхні бездуховні боси і придаток до них забули в  якій країні вони живуть. Безпардонно співають про Росію, Москву, ігнорують українських співаків. Пропоную провести безтермінову акцію: не слухай  ворожі радіостанції, підтримай українське. І ці маріонетки швидко відчують, як почнуть звиватися в їхніх кишенях  зелені змії.

 • Братики, як завжди, плутаються з визначеннями… Те, про що ви пишете, люди добрі, – не є фашизм. Це – московська блекота у всій красі одвічного – і довічного, мов каторга: “Нє так, хахол, молісся!”
  І усі моляться НЕ ТАК, окрім вилупків кузіной матєрі, вищколених у воєнно-політічєскіх учіліщах та вищих партійних школах…

 • Ser43

  Деякі коментарі до статті писали біороботи 100%. 
  Стаття правильна. Ми не можемо дозволити ображати ні себе, ні інших.

 • 100%

 • Василь Вишиваний

  А чому б не посміятися з москалів?? Давно пора! І купа анекдотів є про них!

  • Damus194

   Два кума п”ють горівку над Черемошем. Один каже:
   -Ви знаєте, куме, як я ненавиджу тих москалів, але все-таки який же ж вони гордий та гоноровий народ!
   -Йой, куме, що то ви таке кажете? Де ви виділи гонорового москаля?
   -Та йду оце вчора через потічок кладкою, аж бачу – хтось тоне. Придивився – москаль. Ну, але все одно ж душа Божа, думаю. “Давай руку”, – гукаю йому. А він мені так гордо і гонорово: “Та нуу! Та нуу!”

 • Василь Вишиваний

  Треба організувати конкурс на кращій анекдот про москалів

 • Tovarih

  Ах, какие комплексы – обиженные… Хватит дуться!