Книжка про історію безшлюбності вийшла в українському видавництві

Київське видавництво «Темпора» видало книгу 63-річного французького соціолога Жана-Клода Кофмана «Самотня жінка і Чарівний принц». Її з французької переклала Зоя Борисюк.

«Це соціологічне дослідження про самотніх жінок, які чекають на свого принца, – каже перекладачка. – Книжка  розказує, як живеться незаміжнім, коли на них тикають пальцем сусіди, знайомі і батьки. Останні від цього страждають, бо думають, що з їхньою донькою щось погано. Доньку ж мучать думки — що ж у мене не так? У багатьох випадках такі жінки красивіші і розумніші за тих стерв, які вже знайшли чоловіка».

Кофман цитує листи своїх самотніх читачок.

«Після виходу книжки у Франції багато з них обурилося. «Ви ж мене просто роздягнули. Тепер усі знають моє споднє» – писали. А інші казали: «Думала, що я така одинока і унікальна. Виявляється, нас таких багато». Автор дає аналіз ситуації по всьому світу і каже, що безшлюбність — це світова тенденція. Навіть у мусульманських суспільствах дівчата дедалі пізніше відтягують одруження, бо хочуть отримати освіту», – зазначив письменник.

Француз каже, що інтернет-романи популярні серед французьких фермерів. У віртуальній мережі вони мають можливість знаходити таких, як вони,  – жінок з віддалених провінцій. Бо інші не хочуть їхати у село і займатися коровами.

«Через знайомства в Інтернеті західні чоловіки шукають дружин зі сходу Європи або з Азії. Бо вони більше покірливі, більше дбають про чоловіків, менше освічені і, їдучи закордон, мають можливість кращого життя, мають бути чоловікам за це вдячні. Але це створює дисбаланс, бо західні жінки не виходять заміж».

У книзі описано історію безшлюбності воїнів і целібату монахів. Видання має 118 сторінок.
Gazeta.ua