Вийшла книга про історію футболу Баштанського району Миколаївської області

Побачила світ книга «Баштанський футбол», що розповідає про історію розвитку цього виду спорту в найбільш футбольному районі Миколаївської області. Автор книги Борис Білик протягом багатьох років збирав усе, що пов’язано з місцевим футболом. Це спогади ветеранів, сучасників, старі фотографії, документи.

Окремими розділами представлена історія футболу в селах району – Христофорівка, Новопавлівка, Новогеоргіївка, Добре, Привільноме та інших.
Розділ про літописи Баштанського футболу допоможе майбутнім поколінням краще зрозуміти всю вагомість досягнень сільських команд району. Перші з них, до речі, датовані далекими 1938 і 1940 роками, коли спочатку команда колгоспу імені Будьонного зайняла друге місце в першості України серед сільських команд. А потім команда колгоспу імені А. Марті виграла кубок України серед сільських команд.

У книзі віддано данину пам’яті іменитим баштанським футболістам. Згадали і тих, хто захищав батьківщину і повернувся з перемогою або упав на полях битв. Не забули тих, хто мужньо пройшов випробування таборами і засланнями. Пам’ятають і про те, що саме в Баштанці починав свою тренерську діяльність тренер Євген Кучеревський. За баштанців грав в юнацькі роки і голова федерації футболу Миколаївської області Микола Єропунов. А пізніше створив команду переможців у селі Костичев.
У Баштанка часто приїжджали на товариські матчі київські динамівці. Про матч восени 1973 року розказано докладно. Виявляється, що гості прилетіли на літаку АН-2, а за матчем спостерігали більше восьми тисяч глядачів!
Доречно, що в книзі є глава, присвячена знаменитому на весь світ миколаївському колекціонерові доктору Валентину Смагіну, володареві рідкісної колекції автографів зірок світового футболу, рідкісних нагород і сувенірів. Смагін народився і виріс в Христофорівці.
Книжка видана у твердій палітурці тиражем 450 примірників. Автор книги – Борис Білик.

 

За матеріалами niknews.mk.ua

  • Вертипорох

    Супер! Цікаво, чи пробашляв це Баштанський бюджет, а чи, як завжди, на ентузіазмі