Два романи переможців «Коронації Слова 2011» вийдуть уже восени

10 вересня вийде друком роман “Мантра-омана” Вікторії Гранецької. Рукопис вінницької авторки визнали найкращим на книжковому конкурсі “Коронація слова 2011”. Книга вийде у харківському видавництві “Клуб Сімейного Дозвілля”. Презентуватимуть її 15 і 16 вересня на Форумі видавців у Львові.

– У романі йдеться про молоду жінку на ім’я Єва (скорочено від Євпраксія), котра, здавалося б, має все – гарну квартиру, престижну роботу, багатого коханця і нестерпну порожнечу всередині – розповіла Вікторія Гранецька.- Чи не тому щоночі їй сниться дивний незнайомець, котрий пропонує разом стрибнути з даху найвищого у місті готелю-хмарочоса. І вона стрибає, уві сні. А коли на світанку прокидається у своєму ліжку, виявляється, що її більше немає серед живих.

– Кардинальних змін у рукописі не було. Вперед друком врахувала кілька порад літературних редакторів, що зробило образ одного із героїв об’ємнішим.

Роман Вікторія готувала спеціально для “Коронації слова”. З ідеєю працювала два роки. Писала три місяці. Спеціально вивчала психологічні, медичні нюанси, оскільки один з персонажів має психічну хворобу аутичного спектру.

– Прочитала майже всіх лауреатів останніх років. Вивчила ринок сучасної української літератури, аби створити щось принципово нове, несхоже на більшість творів. Найважче в роботі письменника – знайти “куточок”, де тебе ніхто не чіпатиме. Адже треба повністю зануритися у світ своїх персонажів, відчувати, як вони, думати, як вони. Для цього навіть довелося на деякий час кинути основну роботу.

Зараз Вікторія працює над новими рукописами.

– Це романи, поки що пишу тільки у цьому жанрі. Працюю одночасно над кількома, один з них виходить на перший план.

Роман стане першою надрукованою книжкою конкурсу “Коронація слова 2011”. У листопаді “Клуб сімейного дозвілля” також видасть роман “Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Підіпригори” лауреатів третьої премії конкурсу Юрія Камаєва та Владислава Івченка.

– Іван Карпович Підіпригора – філер (співробітник зовнішнього спостереження) київського відділення охранки, який бореться з бунтівниками, членами різних підпільних партій та організацій, – розповідає Владислав Івченко. – Дії книги відбуваються на початку ХХ століття в Києві. Інколи Іван Карпович їздить до Криму, Одеси і князівства Фіндляндського. Наскрізного сюжету немає, є 15 різних справ, які Іван Карпович розплутує.

Над книгою письменники працювали удвох. Івченко — у Сумах, Камаєв — у Кременці.

– Вся праця велася в інтернеті. – каже Владислав. – Працювали так: один писав початок оповідання, інший – продовження. Потім разом вже доводили. Працювали біля двох років. Оповідань цього циклу десь біля двадцяти і ще декілька в роботі, то вистачить книги на дві, – каже автор.

gazeta.ua