Ех.ua запускає електронну бібліотеку творів української культури

Сайт Ех.ua готує новий ресурс, який буде присвячений українській культурі. 22 серпня планує представити проект до 20-річчя незалежності України – електронну бібліотеку, куди увійдуть твори української культури. У бібліотеці буде кілька розділів – поезія, проза, музика, візуальне мистецтво та ін.

Зараз Ех.ua проводить оцифровування контенту, після чого українські користувачі зможуть отримати доступ до ексклюзивних матеріалів, яких раніше не було в мережі інтернет.

«Такі матеріали старіють з кожним днем, з кожним роком, з кожною годиною, – розповідає Gazeta.ua представник ресурсу Валерій Вавілов. – І колись прийде  точка неповернення: все розсиплеться, розвалиться, папір, плівка струхлявіє. Тобто ці всі матеріали потрібно якось зберегти, перевести в електронний вигляд. До того ж, усе це знаходиться в доволі недоступних місцях, і основна маса людей не може добратися. Наприклад, регіональні бібліотеки, про які ніхто не знає, приватні домашні колекції. Оцифрувавши це все, створимо таку собі енциклопедію українознавства».

Ідейним натхненником проекту виступив Дмитро Стус – син українського поета Василя Стуса.

gazeta.ua