Посеред Дніпра встановлять пам’ятник рідкісному птаху Гоголя

У Києві можуть відтворити композицію, яка символізуватиме слова Миколи Гоголя «Мало який птах долетить до середини Дніпра». Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець.

«Головні пам’ятники й історичні місця розташовані на правому березі Києва, деякі на лівому, але встановити пам’ятник прямо посеред Дніпра не приходило в голову нікому. Дуже приємно, що «Студія творчих ініціатив» запропонувала втілити цю креативну ідею, яка стане ще й способом увічнення ідеї українського письменника М..Гоголя, який любив, знав Київ і не раз у ньому бував», – заявив О..Бригинець.

Депутат повідомив, що постамент для цього символічного знаку вже готовий. «Композиція у вигляді птаха може бути встановлена на базі залишків Миколаївського мосту, який підірвали під час Великої Вітчизняної війни. Від його залишився один з биків посеред Дніпра», – сказав О..Бригинець.

«Але, поки що до реалізації цього проекту потрібно вирішити декілька питань. І це навіть не фінансування, а вирішення прав власності на нікому не потрібного ще донедавна бика. Поки що київська влада не має інформації про те, хто ж є власником зруйнованої опори мосту. Сподіваюся, це питання буде влагоджено до осені і тоді «Рідкісний птах», може, з’явиться посеред Дніпра до Євро-2012», – висловив сподівання О..Бригинець.

Депутат упевнений, що згадки про «…птаха» з’являться в програмі річкових екскурсій по Дніпру. Можливо, навіть на її тлі полюблять фотографуватися молодята, які мають звичай приїжджати до пам’ятника засновників Києва.

М. Гоголь, описуючи річку Дніпро, писав у творі «Вечора на хуторі поблизу Диканьки»: «Чудовий Дніпро при тихій погоді, коли вільно і плавно мчить крізь ліси й гори повні води свої. Ані ворухнеться, ані загуркотить… Мало який птах долетить до середини Дніпра».

culture.unian.net

 • zluka

  Комісії з питань культури і туризму більше нічим зайнятись???

  • Вертипорох

   Ну чому. Вони, наприклад, вулиці переназвали. Фрунзе на Кирилівську. Щорса не Коновальця. Я – за.

   • zluka

    Позбутись радянських назв – це, звичайно, добре. Аби це не був максимум на що вони здатні.

    • Вертипорох

     Гадаю, що для теперішнього скликання Київради це – супермаксимум 🙂

    • Вертипорох

     Гадаю, що для теперішнього скликання Київради це – супермаксимум 🙂