Бестселери: роман Ліни Костенко продається краще, ніж українські народні казки

«Українські народні казки» є однією з найбільш багатотиражних національних книг, як і роман сучасного класика Ліни Костенко.

Про це в інтерв’ю ZN.UA повідомив поет і видавець Іван Малкович.

«Найбільш касовий автор – український народ, – зізнався видавець. – Тому що ми видали «100 казок» у двох томах. І тільки перший том розійшовся тиражем 70 тис. примірників! Зараз у роботі третій – останній – том. Ці книги яскраво ілюстровані. Над ними працювали найкращі художники…»

Говорячи про нові фігури українського літературного процесу, яких відносять до «багатотиражників» (наприклад, Люко Дашвар), І. Малкович зазначив: «Кажуть, що вона дуже успішна. Але це не мій шлях – ганятися за кимось успішним, перевербовувати його… У мене й самого іноді трапляються тиражні книги. Наприклад, «Записки українського самашедшого» Ліни Костенко розійшлися рекордним накладом – 80 тисяч! Хоча, напевно, насправді вже продано десь тисяч 100 і навіть більше…»

І. Малкович розповів також, що мінімум 20 тисяч, а можливо, і 30 тисяч примірників «Записок…» надрукували книжкові пірати. «Їх видавнича «версія» – піратська – жахлива, потворна! Там на кожній сторінці купа помилок, і обкладинка жахливо-каламутна… І люди нам пишуть, мовляв, вам треба руки повисмикувати, якщо ви такого автора, як Ліна Костенко, друкуєте з помилками… Це образливо, тому що в нашому – ліцензійному – виданні немає жодної помилки! І для мене це відвертий моральний удар набагато важчий, ніж втрата фінансова», – підкреслив видавець.

За його словами, хороший тираж українського автора – це приблизно три тисячі.

«Я планував спочатку надрукувати «Записки…» накладом сім-вісім тисяч, – розповідає І. Малкович. – Але зважився зрештою на десять тисяч. «Прем’єра» книги відбулася 17 грудня 2010-го. І, уявіть, уже до кінця року у нас не було чого продавати… Тут і заметушилися пірати! Я спочатку не розумів — це передріздвяна лихоманка, коли книги масово купують на подарунки, чи щось інше? Такого з українським автором досі у мене не було. Це справжній бестселер… Враховуючи піратські копії, які нам надсилають обурено з усієї України, загальний тираж «Записок …» вже точно досяг 100 тисяч примірників. І це за п’ять місяців. А світовий бестселер – це 100 тис. примірників на рік».

УНІАН